loader image
صفحه اصلی > اخبار و حمل ‌و ‌نقل هوشمند : نخستین خودروی پرنده مسابقه ای جهان رونمایی شد

نخستین خودروی پرنده مسابقه ای جهان رونمایی شد

یک شرکت استرالیایی از نخستین خودروی پرنده مخصوص مسابقات رونمایی کرده که از راه دور کنترل می شود و در سال جاری در مسابقات شرکت می کند.

به گزارش بک پرس ، نخستین خودروی پرنده مسابقه‌ای با سرعت ۷۵ مایل بر ساعت رونمایی شده و قرار است در یک رویداد جدید در سال جاری شرکت کند.طبق بیانیه شرکت «آلادا آئروناتیکز» خودروی پرنده مذکور «ایر اسپیدر» (Airspeeder) به وسیله یک اپراتور از راه دور کنترل می‌شود و قادر است به طور عمودی از روی زمین بلند شود و فرود بیاید. قدرت موتور آن نیز ۹۶ کیلووات و وزن آن بدون خلبان ۱۰۰ کیلوگرم است.

فناوری بکار رفته در ایراسپیدر

در نخستین مجموعه مسابقات جهانی، این وسیله نقلیه از راه دور کنترل می‌شود که در حقیقت یک بستر آزمایشی برای مجموعه مسابقات سرنشین داری است که در ۲۰۲۲ میلادی برگزار خواهد شد.

شرکت سازنده خودروی پرنده مسابقه‌ای در جنوب استرالیا قرار دارد و بیش از ۳ سال صرف توسعه آن کرده است. قرار است در نخستین مرحله مسابقات که سال جاری برگزار می‌شود، ۱۰ خودروی پرنده یکسان شرکت کنند.

ایراسپیدر شامل فناوری‌های مختلفی است که تاکنون در هیچ یک از خودروهای برقی پرنده مشاهده نشده است. این فناوری‌ها عبارتند از لیدار، سیستم‌های رادار اجتناب از برخورد که یک میدان نیرو مجازی دور وسیله نقلیه پرنده ایجاد می‌کند. علاوه بر آن چارچوب خودرو نیز از فیبرکربنی است که محکم، سخت و سبک است.

قبل از آغاز مسابقات بین المللی در سال جاری، خودروهای پرنده مذکور آزمایش می‌شوند.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید