loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > فناوری هوشمند و هوش مصنوعی : نمونه ربات‌های هوشمند گوگل ؛ ادارات گوگل را برعهده گرفتند

نمونه ربات‌های هوشمند گوگل ؛ ادارات گوگل را برعهده گرفتند

گوگل نمونه اولیه نمونه ربات‌های هوشمند گوگل  را آزمایش می کند که ادارات این شرکت را تمیز می کنند! به گزارش بک‌پرس، به نقل از ورج، آلفابت اعلام کرد طی پروژه «ربات روزمره» (Everyday Robot) برخی نمونه اولیه ماشین‌های تولید شده را به پردیس‌های گوگل در «بی آریا» منتقل کرده تا چند فعالیت سبک را انجام دهند. این پروژه توسط تیمی از محققان در آزمایشگاه Xlabs این شرکت انجام می‌شد.

ربات‌های هوشمند گوگلنمونه ربات‌های هوشمند گوگل

هانس پیتر بروندمو در یک مدیر ارشد رباتیک پروژه در یک پست وبلاگی نوشته است:

“ما مشغول راهبری بیش از ۱۰۰ نمونه اولیه ربات هستیم که به طور خودکار برخی وظایف را در ادارات انجام می‌دهند. ربات‌هایی که زباله‌ها را دسته بندی می‌کنند، اکنون مجهز به یک غلتلک هستند تا میزها را تمیز کنند. همچنین آنها در حال آموزش هستند تا با همان گیره ای که لیوان را کنترل می‌کنند، دستگیره در را باز کنند.”

نمونه ربات‌های هوشمند گوگل مذکور در اصل بازوهای رباتیک متصل به یک قسمت اصلی هستند که با چرخ حرکت می‌کند. علاوه برآن گیره‌هایی چند کاره نیز به انتهای بازوهای رباتیک انعطاف پذیر متصل هستند. سر ربات نیز مجهز به دوربین‌ها و حسگرهایی برای بینایی ماشینی است. همچنین یک واحد لیدار متحرک در سر ربات نصب شده که احتمالاً وظیفه آن ناوبری است.

گامی اساسی برای تحقق متاورس تبدیل افکار به کلمات با یک هدست؛ 

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

بروندمو اشاره می‌کند در سال ۲۰۱۹ میلادی که پروژه ربات روزمره رونمایی شد، از این ماشین‌ها برای جدا کردن زباله جهت بازیافت استفاده می‌شد. آلفابت ادعا می‌کند یادگیری ماشینی در نهایت به نمونه ربات‌های هوشمند گوگل کمک می‌کند تا در محیط‌های مختلف و بدون ساختار مشخص مانند خانه و ادارات فعالیت کنند. در حال حاضر نمونه ربات‌های هوشمند گوگل ساخته شده‌اند که می‌توانند فعالیت‌های تکراری در یک کارخانه را انجام دهند.

مطالب مرتبط:چالشهای آینده فناوری بلاک‌چین برای دولتها”

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید