loader image

بیشتر بخوانید

حذف تلويزيون ها توسط دنيای متاورس

تلویزیون همراه با مخاطبان خود خواهد مرد زیرا جوانان به تعاملات و سرگرمی هاى دنیای متاورس روی می آورند! به گزارش بك پرس، به نقل از ديلى ميل، کارشناسان پيش بينى مى كنند که پخش تلویزیون نسل جدید بینندگان را جذب نخواهد کرد و معتقدند که افراد مسن‌تر بیشتر به تلویزیون ها و برنامه هاى سنتی علاقه دارند. این قالب برنامه ها همراه با اين نسل خواهد مرد، مگر اینکه به سمت رسانه‌های تعاملی حرکت کنند.

کارشناسان هشدار داده اند که جوانان شکل های تعاملی سرگرمی مانند متاورس را ترجیح می دهند.فردریک کاوازا، یکی از بنیانگذاران شرکت فرانسوی متخصص در تحول دیجیتال، گفت که جوانان از تماشاگران منفعل تلویزیون به بازیکنان فعال در رسانه های تعاملی تبدیل شده اند.

او در ادامه توضیح داد: “آنها از صفحه نمایش به گوشی های هوشمند روی آورده اند و شبکه های تلویزیونی با مخاطبان خود خواهند مرد، مگر اینکه با اين شبکه ها سازگار شوند.”

دنیای متاورس فضایی جذاب‌تر از تلویزیون:

دنیای متاورس مجموعه ای از دنیای مجازی و پلتفرم های بازی آنلاین  و سایر اشکال رسانه‌های تعاملی از جمله Minecraft، Roblox و Meta Platforms است و افراد جوان تر بیشتر از تماشای تلویزیون در این فضاها وقت می گذرانند.

افراد مسن تر تمایل بیشتری به پخش تلویزیونی دارند و افراد میانسال سرویس های استریم مانند نتفلیکس و دیزنی پلاس را تماسا مى كنند . بینندگان شبکه تلویزیونی در میان افراد زیر 35 سال در ده سال اخير به نصف کاهش یافته است و با ادامه توسعه متاورس اين روند كاهشى سرعت بيشترى خواهد يافت.

هم اکنون در دنیای متاورس فضايى نسبتاً جدید با حضور رو به رشد آن، شرکت‌های تلویزیونی هنوز زمان مناسبی برای تطبیق دارند. با این حال، چالش‌های عمده‌ای در اين مسير وجود دارد. از جمله عدم تمايل نسل قديم و مخاطبان خاص برنامه هاى تلويزيونى  به فضاي هاى جديد نظير متاورس و چالش هاى مالی زیرا ایجاد پلتفرم های تعاملی تجارتى پرهزینه تر است.

کتی برم، رئیس بخش نوآوری تلویزیون فرانسه، پخش کننده ملی فرانسه، گفت: «اگر می‌خواهیم با دنياى متاورس و تمام نسل ها مرتبط بمانیم، باید در همه این کاربردها جایگاه خود را داشته باشیم.


مطالب بیشتر : استفاده از هوش مصنوعى در داده‌های شهری


تلویزیون فرانسه هنوز در حالت تحقیق و توسعه است، از جمله بازی با ایده واقعیت ارزش افزوده. تاکنون، شرکت‌های تلویزیونی از اختلالات فناوری مصون بوده‌اند، زیرا بر خلاف روزنامه‌ها و مجلات، درآمد تبلیغاتی آن‌ها تا حد زیادی تحت تأثیر قرار نگرفته است اما به گفته وارنفورد، این مسير می تواند سریعتر از آنچه مردم تصور می کنند، تغییر کند، زیرا برندها می توانند از متاورس برای تبلیغ مستقیم خود استفاده کنند.

او مي گويد: پيش از اين انتقال تبلیغات تلویزیونی به دنیای بازی سخت بود، زیرا آنها توسط شرکت‌های جداگانه ایجاد می‌شدند که آنها را قفل کردند و تمام ارزش را به دست آوردند اما با میدان بازتر متاورس و ايجاد يك دنياى جديد، برندها دامنه بسیار بیشتری برای تبلیغ خود و فروش مستقیم کالاها به کاربران خواهند داشت.

در حال حاضر  برندهاى مد و لوکس میلیون ها نفر ، از فروش لباس ها و لوازم جانبی مجازی در Roblox، Fortnite و دیگر پلتفرم ها درآمد دارند.

سوال درست اين اين كه آیا شرکت‌ها به توليد تلويزيون و برنامه هاى تلویزیونى ادامه می‌دهند یا به جایی می‌روند که جوانان واقعاً هستند يعنى در بازی و متاورس؟

افراد زیر 35 سال بزرگترین بازار برای این نوع برندها در نظر گرفته می شدند و اغلب درآمد  بیشتری دارند بنابراین اگر اين گروه تلویزیون تماشا نمی کنند، برند ها و شركت ها احتمالاً هزینه های تبلیغاتی خود را به پلتفرم هایی که نسل جوان از آنها استفاده می کنند منتقل خواهند كرد.


مطالب بیشتر : یه راحتی تجربه سفر به ماه را داشته باشید؛ اولین پایگاه ماه متاورس

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید