loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و فناوری هوشمند و هوش مصنوعی : پاناسونیک از فناوری جدید سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده خود رونمایی کرد

پاناسونیک از فناوری جدید سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده خود رونمایی کرد

در نمایشگاه Consumer Electronics امسال ، شعبه خودرویی پاناسونیک سیستم جدیدی از نمایشگر واقعیت افزوده (AR) را به نمایش گذاشت. این فناوری جدید ،یک سیستم هداپ دیسپلی پیشرفته است که این سیستم مبتنی بر واقعیت افزوده بوده و اطلاعات موجود را طوری منعکس می‌کند ،گویی علایم و نوشته‌ها روی سطح مسیر قرار دارند.

سیستم هداپ دیسپلی نوین پاناسونیک به هوش مصنوعی مجهز بوده و با کمک تکنولوژی اختصاصی SPYDR کمپانی، محتواهای گوناگون مثل سرعت حرکت خودرو، اشیا، عابرین پیاده و همچنین اطلاعات مربوط به نقشه را به شکلی گیرا و جذاب نمایش می‌دهد. پاناسونیک هدف از توسعه این سیستم را ارائه اطلاعات بهتر و درگیر نگه داشتن بیشتر او با فرایندهای رانندگی اعلام کرده است.


برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید ما را در بک‌پرس دنبال کنید


اسکات کیرچنر (Scott Kirchner) مدیر شاخه خودرویی پاناسونیک سرعت رشد بازار هداپ دیسپلی را بسیار بالا توصیف کرده، اما در عین حال سیستم‌های فعلی را ناقص می‌داند. به اعتقاد آقای کیرچنر سیستم‌های مبتنی بر واقعیت افزوده بخش بیشتری از جاده را پوشش داده و می‌توانند اطلاعات رایجی مثل سرعت و میزان سوخت را با علایم مسیریابی که به صورت سه‌بعدی نشان داده ‌می‌شود، ترکیب کنند.

ویژگی سیستم هداپ دیسپلی

از ویژگی‌های کلیدی سیستم هداپ دیسپلی ابداعی پاناسونیک باید به مواردی مثل: فناوری ردیابی چشم ، اپتیک پیشرفته ، دقت بالای سیستم مسیریابی با اتکا به هوش مصنوعی، کنترل لرزش، کنترل دائمی سطح هوشیاری، رادار تصویربرداری سه‌بعدی، رزولوشن 4K و ابعاد کوچک اجزای سیستم اشاره کرد.

لنزهای پیشرفته که میدان دید گسترده‌ای (10 در 4 درجه) دارند، از ویژگی‌های جالب هداپ دیسپلی پاناسونیک در بخش سخت‌افزار به شمار می‌رود. این لنزها می‌توانند تصویری مجازی در فاصله 10 متری یا بیشتر خلق کنند.

آنطور که شواهد و قرائن نشان می‌دهند، تکنولوژی‌ هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده دیر یا زود بالاخره به خودروهای تولید انبوه راه پیدا خواهد کرد. در حال حاضر سیستم هداپ دیسپلی نسل جدید مرسدس بنز S کلاس در نوع خود پیشرفته‌ترین است.

منبع :  سایت carscoops

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید