loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > تکنولوژی هوشمند و فناوری هوشمند : اپل با هدست واقعیت ترکیبی خود به دنبال ساخت متاورس نیست

اپل با هدست واقعیت ترکیبی خود به دنبال ساخت متاورس نیست

به گزارش  بک‌پرس، با توجه به این که بسیاری از گزارش‌ها از رونمایی هدست واقعیت ترکیبی اپل در سال جاری خبر می‌دهند؛ در گزارشی تازه گفته شده که تمرکز اپل بر ساخت متاورس نیست و در عوض هدست خود را به عنوان دستگاهی برای بازی، ارتباط و مصرف محتوا می‌سازد.

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ می‌گوید تقریبا به‌طور مستقیم به او گفته شده که ایده متاورس در دستور کار اپل قرار ندارد. با این حساب، استراتژی کوپرتینویی‌ها با شرکت‌هایی مثل متا (فیسبوک سابق) تفاوت عمده‌ای پیدا خواهد کرد. در واقع اپل نمی‌خواهد جهانی مجازی برای کاربران بسازد تا به‌طور کامل به آن فرار کنند.

این شرکت در عوض تمرکز خود را بر ساخت هدستی برای واقعیت ترکیبی گذاشته که تجربه گیمینگ، ارتباط و تماشای محتوا را فراهم می‌کند. ولی این هدست قرار نیست دستگاهی برای استفاده در تمام طول روز باشد.

جریمه گوگل و متا توسط فرانسه به دلیل نقض قوانین کوکی‌ها

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

هدست واقعیت ترکیبی اپل گران خواهد بود

بر طبق شایعات فعلی، اولین هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اپل احتمالا در دنباله سال جاری میلادی معرفی خواهد شد. این دستگاه احتمالا طراحی پیشرفته‌ای خواهد داشت و از سه نمایشگر بهره می‌برد. با این حال، هدست اپل احتمالا با قیمت بسیار بالایی در حدود 3000 دلار به بازار می‌آید و بعید است که در نسل اول افراد زیادی توانایی خرید آن را داشته باشند.

افزون بر این، در گزارش‌های قبلی پیش‌بینی شده بود که هدست اپل با فاصله نسبتا زیاد از زمان رونمایی وارد بازار شود. اپل برای جلوگیری از افشای اطلاعات و اخبار خود احتمالا خیلی زود از این دستگاه پرده برمی‌دارد، اما چندین ماه بعد آن را تولید و روانه بازار می‌کند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید