loader image
صفحه اصلی > خبرهای کوتاه و زندگی هوشمند و سیستم هوشمند : هوشمندسازی مدارس در ایران کلید خورد

هوشمندسازی مدارس در ایران کلید خورد

به گزارش BACpress ، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: بیش از ۱۲۱۷ مدرسه شهری و روستایی در سطح استان در قالب طرح هوشمندسازی مدارس در ایران به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

جواد غلام پور با تاکید بر تکمیل هر چه سریع‌تر طرح هوشمندسازی مدارس دراستان افزود: در این طرح ۴۲۳ مدرسه حوزه شهری و ۷۹۴ مدرسه روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند و تا کنون اتصال بیش از ۱۵۰ روستا انجام شده است.

وی با اشاره به ماده ۶۹ برنامه ششم توسعه، پروژه هوشمندسازی مدارس در ایران و شهرهای مختلف را از اولویت‌های حال حاضر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برشمرد و گفت: در این پروژه برنامه ریزی برای اتصال مدارس استان به یک شبکه مرکزی در حال انجام است که از طریق آن، دسترسی به محتوا و اطلاعات تهیه شده کشوری برای مدارس و دانش‌آموزان میسر می‌شود.

هوشمندسازی مدارس
در این طرح ۴۲۳ مدرسه حوزه شهری و ۷۹۴ مدرسه روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: در راستای این طرح گروه‌های کارشناسی با تجهیزات مربوطه به مدارس هدف اعزام شده و فرایند اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات را از طریق نصب مودم و ارایه سرویس رایگان به مدت دوسال انجام می‌دهند.

اینرتنت اشیا و هوشمندسازی در مدارس !

غلام پور روند پیشروی پروژه را مثبت ارزیابی کرد و اظهار کرد: تلاش می‌شود تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید این طرح تکمیل و تمامی مدارس هدف از نعمت اینترنت پر سرعت بهره‌مند شوند.

مدیرکل ارتباطات استان همچنین با بیان اینکه خلاقیت و نوآوری یکی از مؤلفه‌های رشد و شکوفایی استعداد‌های افراد جامعه است به نقش هوشمندسازی مدارس در نیل به این مهم اشاره کرد و آن را زمینه‌ای برای افزایش کیفیت آموزش، و بستری برای پرورش خلاقیت دانش آموزان دانست.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید