loader image

بیشتر بخوانید

استفاده از هوش مصنوعى در داده‌های شهری

به گزارش بك پرس، تعداد زيادى از  شرکت های چینی نرم افزاری ساخته اند که از هوش مصنوعى در داده‌های شهری برای دسته بندی داده های جمع آوری شده از شهروندان استفاده می کند و مقامات ایالتی  می خواهند به كمك اين نرم افزار ابزارهاى نظارتی خود را ارتقا دهند. طبق ۵۰ سند كه در دسترس عموم مردم قرار دارد، چند شرکت چینی در چهار سال اخير این فناوری که به عنوان “یک نفر، یک فايل” شناخته می شود را خریداری کرده اند. این فناوری نرم افزار موجود را ارتقا می بخشد و در حال حاضر به سادگی داده ها را جمع آوری می کند اما سازماندهی آن را به افراد واگذار می کند.

این سیستم هوش مصنوعى در داده‌های شهری می تواند همزمان با افزایش داده ها به طور مستقل صحت فایل ایجاد شده را ارتقا دهد. چهره های ماسک دار یا عینک زده ،چهره هایی که نیمی از آنها مشخص نیست، پرتره هایی با وضح کم از صورت افراد را با کمک فناوری می توان به راحتى دسته بندی کرد. نرم افزار جدید قدرت دولت چین برای نظارت بيشتر را بهبود می بخشد. در حالی که سیستم فعلی در کشور ممکن است داده های شخصی را جمع آوری کند، پلیس و سایر کاربران باید آن را تنظیم کنند.


بیشتر بخوانید: هوش مصنوعى DeepMind و رمزگشایی دقیق متون تاریخی


به گفته جفری دینگ، محقق فوق دکترا در مرکز امنیت و همکاری بین‌المللی استنفورد، یکی دیگر از محدودیت‌های نرم‌افزار نظارت فعلی که ناتوانی آن در اتصال اطلاعات شخصی افراد به یک مکان واقعی است به استثنى  پست‌های بازرسی امنیتی مانند آنچه كه در فرودگاه‌ها وجود دارد. کارشناس ارشد مارشال آلمان در برلین گفت: یک نفر، یک فایل “روشی برای مرتب سازی اطلاعات است که ردیابی افراد را آسان تر می کند.”  این نرم‌افزار باید بتواند اطلاعات را از حساب‌های رسانه‌های اجتماعی افراد استخراج کند و برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل جزئیات شخصی مانند بستگان، محافل اجتماعی، سوابق وسایل نقلیه، وضعیت ازدواج و عادات خرید استفاده خواهد شد.

هدف استفاده از این هوش مصنوعى در داده‌های شهری سیستم‌های جدید این است که با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده ماشینی برای ایجاد فایل‌های سفارشی‌ برای افراد، حجم عظیم داده‌هایی که نهادهایی نظير دولت چين، جمع‌آوری می‌کنند را، مرتب كند.  وقتی نرم افزار داده ها را مرتب می کند، فایل ها به طور خودکار به روز می شوند. با این حال، طیف وسیعی از چالش‌ها می‌توانند اجرا را پیچیده کنند. برخی از “یک نفر، یک فايل” به عنوان یک ورودی در لیست موارد مورد نیاز برای سیستم های نظارتی نام بردند. بر اساس اسناد دولتی، برخی از کاربران این نرم افزار، مانند مدارس، می خواستند بر چهره های ناآشنا نظارت کنند.

نگاوا در جنوب غربی استان سیچوان، این نرم افزار را “وسيله او براى حفظ امنیت سیاسی، ثبات اجتماعی و صلح در میان مردم” توصیف می کند.

پکن می‌گوید نظارت این کشور برای مبارزه با جرم و جنایت بسیار مهم است و در تلاش‌هايى كه برای مبارزه با گسترش COVID-19 انجام داده، نقش کلیدی داشته است.  فعالان حقوق بشر مانند دیده بان حقوق بشر می گویند که کشور در حال ایجاد یک دولت نظارتی است که حریم خصوصی را نقض می کند.


بیشتر یخوانید : شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در حال حرکت با Tele2 IoT

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید