loader image

بیشتر بخوانید

پروژه شهر هوشمند در فیلادلفیا

پروژه شهر هوشمند در فیلادلفیا مشارکتی بین شهر، Comcast و US Ignite است که هدف آن کمک به جمع‌آوری داده‌های بلادرنگ مربوط به کیفیت هوا، آب و هوا، حمل‌ونقل و موارد دیگر است.

منطقه‌ای با پروژه شهر هوشمند در فیلادلفیا  پیش می‌رود تا به اطلاعاتی در زمان واقعی از کیفیت هوا، آب‌وهوا، حالت‌های حمل‌ونقل و موارد دیگر دست یابد و درک پویایی از محیط شهری ارائه دهد. SmartBlockPHL، بخشی از برنامه بزرگتر SmartCityPHL، یک پروژه آزمایشی و مشارکت بین شهر، Comcast، US Ignite و Juganu است. با فناوری نصب شده بر روی 14 چراغ خیابان در روستای Midtown فیلادلفیا مستقر خواهد شد.

لابونو اسلام، مدیر تعامل و ارتباطات دیجیتال برای دفتر نوآوری و فناوری شهر گفت: «هدف این پروژه آزمایش و اعتبارسنجی فناوری‌های جدید مبتنی بر حسگر در برابر روش‌های قدیمی جمع‌آوری اطلاعات مشابه بود. همانطور که شهر در مورد کیفیت داده های این پروژه بیشتر می آموزد، تیم های آن راه هایی را برای عملیاتی کردن آن در آینده توسعه خواهند داد.این پروژه در توانایی خود برای جمع آوری داده ها در زمان واقعی، و سپس پردازش آن در فضای ابری منحصر به فرد است.


انرژی‌های تجدیدپذیر ؛نیاز شبکه جهانی را با ما بخوانید


 

اسلام گفت: « پروژه شهر هوشمند در فیلادلفیا  یک تمرین بسیار سازنده در ارزیابی و ایجاد نحوه عملکرد شهر با فناوری‌های جدید با استفاده از محاسبات لبه‌ای بوده است، در حالی که به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی افراد استفاده‌کننده از حق تقدم رسیدگی می‌کند». سارا آرچر دیز گفت: US Ignite به عنوان یک تسهیل کننده برای تعامل ذینفعان عمل خواهد کرد، در حالی که تخصص فناوری و سایر منابع را نیز به میز می آورد، “تا دولت محلی فیلادلفیا بتواند ظرفیت خود را برای توسعه ” پروژه شهر هوشمند در فیلادلفیا ” بیشتر ایجاد کند.” ، سخنگوی US Ignite.

به گفته مقامات، Comcast فناوری تجهیز چراغ‌های خیابان را برای جمع‌آوری متادیتا در زمان واقعی فراهم می‌کند، در حالی که از حریم خصوصی و استقلال ساکنان و سایرین در حال حرکت در منطقه اطمینان حاصل می‌کند و اضافه می‌کنند که هیچ اطلاعات شناسایی شخصی جمع‌آوری نخواهد شد.

لی داونپورت، مدیر توسعه جامعه US Ignite، گفت که US Ignite برای کمک به فیلادلفیا در ایجاد رویکردی بر

ای مدیریت داده و اعتمادسازی در همسایگی، تخصص حفظ حریم خصوصی داده ها را ارائه کرد. داونپورت افزود: “ما همچنین از شهر حمایت خواهیم کرد زیرا آنها بینش هایی را از پروژه آزمایشی کشف می کنند تا تعیین کنند که آیا چراغ های خیابانی هوشمند می توانند در آینده ارزشی برای فیلادلفیا داشته باشند یا خیر.” کاملاً مشخص نیست که چگونه از داده ها استفاده می شود یا ممکن است منجر به چه تغییرات عملیاتی شود. اینها برخی از مسائلی است که باید بررسی شود. اسلام گفت: «تیم پروژه شهر هوشمند در فیلادلفیا همچنان روی پاکسازی و اعتبارسنجی داده‌ها کار می‌کند و در ماه‌های آینده به‌روزرسانی‌های بیشتری خواهد داشت».

حفظ حریم خصوصی داده ها هرگز دور از نگرانی های پیرامون هیچ پروژه شهر هوشمند نیست. داونپورت گفت: و پروژه شهر هوشمند در فیلادلفیا  فرصت‌هایی را برای رسیدگی به این نگرانی‌ها و در عین حال پیشرفت در زندگی شهری که می‌تواند از جمع‌آوری داده‌ها حاصل می‌شود را بررسی کند. داونپورت افزود: “مردم به درستی نسبت به احتمال نظارت و سوء استفاده از داده ها بسیار حساس هستند.” با این حال، ارزش آن را دارد که برای رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و یافتن راه‌هایی برای پیشبرد مؤثر و شفاف وقت بگذاریم، زیرا داده‌های مربوط به محیط ما برای تأثیرگذاری بر تغییرات حیاتی است.» اعتقاد بر این است که داده‌های جمع‌آوری‌شده به شهر کمک می‌کند تا به طور مؤثرتری به شرایط اضطراری واکنش نشان دهد و همچنین شرایط زمینی محله را با توجه به کیفیت محیطی و ایمنی و حرکت کلی درک کند. ”

کیفیت هوا در یک محله خاص چگونه است و آیا این به نگرانی های بهداشت عمومی مرتبط است؟ اگر نگرانی‌های مربوط به سلامت عمومی وجود دارد، چگونه با سهام مسکن محلی، و به طور بالقوه با مسائل مربوط به عدالت در شهر ارتباط دارد؟ آیا نقاط تجمع طبیعی برای عابران پیاده وجود دارد و آیا این فضاها می توانند بهبود یابند یا می توان از فضا بهتر استفاده کرد؟ داونپورت گفت، با ارائه طیف وسیعی از سؤالات و مسائلی که پروژه می تواند نور جدیدی را بر آن بتاباند.

منبع : سایتgovtech

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید