loader image
صفحه اصلی > فناوری هوشمند و متاورس : پیوستن بزرگ‌ترین دانشگاه چین به دنیای مجازی متاورس

پیوستن بزرگ‌ترین دانشگاه چین به دنیای مجازی متاورس

به گزارش بک‌پرس، به نقل از فورکست نیوز، پردیس دانشگاهی دانشگاه ارتباطات چین به‌صورت مجازی به دنیای مجازی متاورس XiRang متعلق به شرکت بایدو دراومده است.

این دانشگاه در اطلاعیه‌ای خبر داد که این پردیس دیجیتالی در تاریخ 26 دسامبر مصادف با 5 دی میزبان افرادی که به‌صورت مجازی و فیزیکی در آن شرکت کرده‌اند، بوده است.

ایستراگ‌های مختلفی در راستای فرهنگ دانشگاه ارتباطات چین برای علاقه‌مندان قرار داده شده است. همچنین مهندسان دانشکده انیمیشن و هنرهای دیجیتال موفق شدند تمام ساختمان‌های دانشگاه را با استفاده از نقشه‌های Street View، اسکن سه بعدی ساختمان و موتورهای سه بعدی، به‌صورت مجازی بسازند.

کاربران دنیای مجازی متاورس می‌توانند با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی در محیط مجازی این دانشگاه حرکت کنند.

بازسازی دانشگاه‌ها در فضای مجازی در طول دوره همه‌گیری ویروس کرونا به محبوبیت بالایی رسید.

چین به دنبال حضور پررنگ‌تر در دنیای مجازی متاورس

دانشکده انیمیشن و هنرهای دیجیتال از پلتفرم‌های جدید رایانش برای توسعه علم و فناوری استفاده کرده است و همواره به دنبال ادغام علم، هنر و فرهنگ بوده است.

اکنون با گسترش هرچه بیشتر هوش مصنوعی و متاورس زمان آن رسیده تا مراکز آکادمیک در فضای دیجیتال حضور بیشتری داشته باشند. بر همین اساس متا وعده داده که با همکاری VictoryXR پردیس 10 دانشگاه را در دنیای مجازی متاورس بسازد.همچنین دانشگاه استنفورد در نوامبر سال 2021 اولین کلاس درس واقعیت مجازی خود را افتتاح کرد.با این همه احتمالا استفاده کافی از دنیای مجازی متاورس منوط به دستیابی به ایده انسان‌های دیجیتالی است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید