loader image
صفحه اصلی > اینترنت اشیا : کاربرد اینترنت اشیا در جامعه

کاربرد اینترنت اشیا در جامعه

در این مقاله به بررسی کاربرد اینترنت اشیا در جامعه خواهیم پرداخت.

بهداشت و درمان از جمله صنایع مهم و پیشرو در اخذ تکنولوژی اینترنت اشیا است. دلیل این امر این است که سیستم های IoT  به بهره مندی از خدمات با کیفیت برای بیماران کمک کرده و آنرا برای مراقبتهای طولانی مدت و گسترده ترکیب میکند.

همواره مراقبتهای بهداشتی،برنامه های کلیدی IoT  را شامل میشود، که محدودیتی ندارند، حریم شخصی و امنیت قوی تری را برقرار میکند،هزینه های مراقبتی بهداشت ضروری را کاهش میدهد، و در نهایت پشتیبانی مناسب برای در زمان مناسب برای با بکارگیری سیستمهای پزشکی توسط فوریتهای هوشمند IoT  فراهم میگردد.

با توجه به چالش جمعیت عظیم پیش رو، یكی از بزرگترین نگرانی ها در مراقبت های بهداشتی ، مراقبت از سالمندان و نظارت بر بیماری هایی مانند دیابت و بیماری های مرتبط با قلب است.بنابراین،پیش گیری نقش اساسی در تامین سلامت سالمندان دارد.بنابراین پیشرفت تکنولوژی اینترنت اشیاء در زمینه ی نظارت بر سلامت تا جایی که قابلیت اطمینان،امنیت و کنترل دقیق در زمان واقعی قابل رویت است.

در ادامه به بررسی کاربرد اینترنت اشیا در جامعه امروزی می پردازیم …

به عنوان مثال سیستم کنترل خودکار برای سالمندان نیاز به جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل در زمان واقعی، اتصال شبکه برای دسترسی به خدمات زیرساختی،برنامه ای برای پشتیبانی مستقبم از رابط کاربری و کنترل کردن، تعیین معماری برای جمع آوری اطلاعات بیمار از سنسورهای بدنه، دروازه هایی برای فیلتر و انتقال داده ها،میکرو کنترلرها یا ریز پردازنده ها برای تجزیه تحلیل و انتقال بیسیم داده ها با یک ابزار ارتباطی کنترل از راه دور مانند سرویس های اورژانس یا اراده دهنده‌ی خدمات بهداشتی برای نظارت و ردیابی،است.

معماری IoT برای سیستم از 3 مرحله تشکیل شده است: فیزیکی، ارتباطی و کاربردی.

لایه ی اول دارای شبکه‌ای چندحسگری که خوانش‌های حیاتی بیمار مانند تغذیه، مصارف پزشکی و فعابیت های روزمره فیزیکی را ارزیابی میکند. همچنین در لایه ی فیزیکی نیز شبکه نظارت دیگری وجود دارد که از سنسورها و محرک های داخلی برای حفظ کیفیت هوا،دما و تجزیه و تحلیل و تعیین شرایط خطرناک برای بیمار تشکیل شده است.

لایه ی دوم شامل دستگاه های OT است که اطلاعات جمع آوری شده توسط سنسورها را ذخیره و سپس در جریان داده های معنی دار ترجمه میکند و نهایتا آن را به مقصد منتقل می کند.لایه ی سوم جایی است که اطلاعات به آن میرسد،ذخیره میشود و پردازش با استفاده از موتورهای تجزیه و تحلیل ابری مبتنی برماشینهای  مکانسیم های اولیه انجام میگردد.

 

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید