loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : کانن PowerShot PICK رونمایی شد؛ دوربین خودکار مجهز به هوش مصنوعی

کانن PowerShot PICK رونمایی شد؛ دوربین خودکار مجهز به هوش مصنوعی

به گزارش بک پرس – دوربین خودکار PowerShot PICK که پروژه‌ای کرادفاندینگ محسوب می‌شود، حسگر 12 مگاپیکسلی و زاویه‌ی دید 360 درجه‌ای دارد و به لطف هوش مصنوعی می‌توان آن را با فرمان صوتی کنترل کر

هدف از راه اندازی پویش Crowdfunding

کانن به‌تازگی پویشی در پلتفرم تأمین مالی جمعی (Crowdfunding) ژاپنی به‌ نام Makuake آغاز کرده است که به تولید دوربینی برپایه‌ی هوش مصنوعی ارتباط دارد. براساس گزارش Digital Photography Review ، این دوربین کانن پاورشاک پک (Canon PowerShot PICK) نام دارد و پویش آن تاکنون به موفقیت چشم‌گیری دست پیدا کرده است. هدف اصلی کانن از راه‌اندازی پویش، جذب سرمایه‌ی 1 میلیون ین (9516 دلار) بود؛ اما این پویش موفق‌ به جذب سرمایه‌ی 100 میلیون ین (951,701 دلار) شده است. دوربین آزمایشی PowerShot PICK می‌تواند صحنه را تجزیه‌و‌تحلیل کند، افراد را تشخیص بدهد، صورت آن‌ها را پایش کند و سپس با بهره‌گیری از توانایی‌های هوش مصنوعی، لحظه‌ی ایده‌آل ثبت عکس را تعیین کند. ترجمه‌ی ماشینی بیانیه‌ی ژاپنی کانن نشان می‌دهد که این شرکت از PowerShot PICK به‌عنوان «دوربینی با توانایی تصویربرداری خودکار» یاد می‌کند. PowerShot PICK تجهیزات نوری کانن را با پردازش‌های ویدئویی و فناوری هوش مصنوعی ترکیب می‌کند. PowerShot PICK دوربینی جمع‌و‌جور با ظاهر مدرن است. PowerShot PICK به‌گونه‌ای طراحی شده که تا حدی متناسب بازار و شبیه به برخی محصولات باشد؛ اما مشخصه‌های ظاهری منحصربه‌فردی نیز دارد. می‌توانید زمانی ‌که خانه را ترک کردید دوربین PICK را با خود ببرید و در جاهایی مثل دورهمی خانوادگی یا رویدادی خاص از آن استفاده کنید. امکان قرار دادن دوربین PICK روی سه‌پایه نیز وجود دارد. کانن به‌عنوان بخشی از پویش در Makuake، سه‌پایه‌ی ویژه‌ای با نام Velbon ارائه می‌دهد.

هوش مصنوعی

فرآیند راه اندازی دوربین PowerShot PICK

فرایند راه‌اندازی دوربین PowerShot PICK ساده است. بدین منظور پس از جفت کردن PowerShot PICK با اپلیکیشن موبایل، دوربین را روشن می‌کنید و در مکان مورد نظر قرار می‌دهید. می‌توانید این دوربین را ‌هنگام خوردن غذا با اعضای خانواده، وسط میز قرار بدهید یا با سه‌پایه از آن استفاده کنید. همان‌طور که اشاره کردیم PowerShot PICK دوربینی خودکار است اما می‌توان آن را با فرمان صوتی و همچنین از طریق اپلیکیشن کنترل کرد. مقاله‌ی مرتبط:
کانن دوربین تک‌چشمی PowerShot Zoom را معرفی کرد
دوربین Canon PowerShot PICK در حال حاضر صرفا برای حامیان این پروژه در Makuake در دسترس قرار می‌گیرد. قیمت دوربین PICK زیر 400 دلار است. کانن می‌گوید بسته‌ی حاوی دوربین و سه‌پایه به‌طور کامل به ‌فروش رسیده است و اکنون صرفا بسته‌ی عادی شامل دوربین و کابل شارژ آن ارائه می‌شود. PICK در ماه جولای 2021 (تیر و مرداد 1400) به حامیان عرضه می‌شود. فعلا از برنامه‌های کانن برای عرضه یا عدم عرضه‌ی PowerShot PICK در بازارهای خارج از ژاپن اطلاعاتی در دست نداریم. ویدئوی PowerShot PICK جزئیات بیشتری از این دوربین در اختیار شما قرار می‌دهد.
برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید