loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و بلاک چین و فناوری هوشمند : کاهش 13 درصدی نرخ هش‌ریت بیت کوین به دنبال قطع شدن اینترنت قزاقستان

کاهش 13 درصدی نرخ هش‌ریت بیت کوین به دنبال قطع شدن اینترنت قزاقستان

به گزارش بک‌پرس، به نقل ازکوین تلگراف، ناآرامی‌های داخلی کشور قزاقستان و قطع شدن اینترنت این کشور تاثیرات منفی روی استخراج رمزارز داشته و باعث کاهش 13 درصدی نرخ هش‌ریت بیت کوین شده است.

قزاقستان که از نظر نرخ هش‌ریت بیت کوین در استخراج دومین کشور بزرگ جهان محسوب می‌شود، روز گذشته به دلیل افزایش شدید قیمت سوخت، ناآرامی‌های سیاسی بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. در نتیجه این مشکلات، ابتدا کابینه ریاست کشور مجبور به استعفا شد و سپس شرکت مخابراتی دولتی «قزاق تلکام» اینترنت کشور را به طور کلی قطع کرد که این امر باعث شد فعالیت شبکه در قزاقستان نسبت به حد معمول روزانه خود 2 درصد کاهش پیدا کند.

در مزارع استخراج بیت کوین در چین چه می‌گذرد؟

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

تمام این مشکلات در ادامه ضربه شدیدی به روند استخراج بیت کوین کشور وارد کرد. طبق داده‌های ارائه شده توسط وب‌سایت YCharts.com نرخ هش‌ریت بیت‌کوین در کله شبکه‌اش و به صورت کلی در ساعاتی پس از قطع شدن اینترنت 13.4 درصد کاهش پیدا کرد و از حدود 205 هزار پتاهش در ثانیه (PH/s) به 177,330 پتاهش رسید. لازم به ذکر است که این کشور 18 درصد از فعالیت هش شبکه بیت‌کوین را به خود اختصاص داده است.

مشکلات کشور قزاقستان و کاهش نرخ هش‌ریت بیت کوین

چند روز قبل، دولت قزاقستان سقف قیمت گاز مایع مورد استفاده برای سوخت خودروها را حذف کرد تا با شرایط بازار هماهنگ شود. اما این امر باعث شد تا قیمت آن در یک شب دو برابر شود و همین موضوع باعث اعتراضات خشونت آمیز زیادی از سوی شهروندان قزاق شد.

در زمان انتشار این خبر، اینترنت قزاقستان همچنان با مشکلاتی مواجه است که در صورت تداوم می‌تواند عواقب شدیدی را به همراه داشته باشد. انجمن صنعت و بلاکچین مرکز داده قزاقستان انتظار دارد که این کشور در پنج سال آینده از فعالیت‌های استخراج قانونی رمزارز خود 1.5 میلیارد دلار (و 1.5 میلیارد دلار دیگر به صورت غیرقانونی) درآمد کسب کند.

بیشتر بخوانید : HTC از ردیاب دست واقعیت مجازی برای هدست Vive Focus 3 رونمایی کرد

در همین حال، قیمت پایین برق در این کشور (به طور متوسط فقط 0.055 دلار به ازای هر کیلووات ساعت) باعث شده تا نهادهای داخلی و خارجی تصمیم به راه‌اندازی فروشگاهی برای استخراج بیت کوین داشته باشند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید