loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار و فناوری هوشمند و کشاورزی هوشمند : کشاورزی هوشمند با ربات کشاورز راه حلی برای مبارزه با خشکسالی

کشاورزی هوشمند با ربات کشاورز راه حلی برای مبارزه با خشکسالی

خبر‌های جدید از حوزه فناوری نشان می‌دهد که صندوق فناوری سبز بیل گیتس روی کشاورزی رباتیک سیلیکون‌ولی متمرکز شده است.

به گزارش بک‌پرس، به نقل از رویترز، در حالی که کالیفرنیا با خشکسالی شدید دست و پنجه نرم می‌کند. یک شرکت نوپا در سیلیکون‌ولی معتقد است  که کشاورزی هوشمند با ربات کشاورز می‌توانند به طور پایدارتری سبزیجات تولید کنند. آنها  در حال حاضر بر روی این نظریه خود در حال انجام آزمایش هستند.

این شرکت اعلام کرد که ۵۰ میلیون دلار در یک دور بودجه به رهبری بیل گیتس در زمینه سرمایه گذاری موفق انرژی جمع آوری کرده است.

کشاورزی هوشمند با ربات کشاورز

آیا کشاورزی رباتیک می‌تواند با خشکسالی مقابله کند؟

براندون الکساندر، مدیرعامل شرکت Iron Ox معتقد است که با اشتفاده از فناوری کشاورزی هوشمند با ربات کشاورز ، می‌توان با خشکسالی مبارزه کرد. همچنین او  از ربات‌هایی استفاده می‌کند که با یک سیستم هیدروپونیک ۹۰ ٪ آب کمتری نسبت به مزارع سنتی مصرف می‌کنند.

این شرکت این سیستم را در یک گلخانه ۱۰ هزار فوت مربعی (۹۳۰ متر مربع) در گیلروی کالیفرنیا به کار می‌اندازد. جایی که یک ربات خودران به نام گروور پالت‌های Genovese Basil را حرکت می‌دهد و یک سیستم بازوی روباتیک پالت‌ها را برای بازرسی بلند می‌کند. سنسور‌ها میزان نیتروژن و میزان اسیدیته آب را برای رشد سالم بررسی می‌کنند.

کشاورزی رباتیک و اقتصاد

کالیفرنیا ایفا می‌کند. اما مصرف آب به طور فزاینده‌ای در کانون توجه قرار دارد.  آخرین خشکسالی عمده در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۷ سیستم آبیاری کشاورزان سنتی را قطع کرد. اقدامات سختگیرانه‌ای را برای حفاظت از خانوار‌ها تحمیل کرد و آتش سوزی‌های مرگبار را دامن زد.

اکنون با روش‌های جدید و کشاورزی رباتیک می‌توان تا ۹۰ درصد در ذخیره اب، نسبت به شیوه سنتی صرفه جویی کرد. به نظر می‌رسد با روش‌های جدیدتر می‌توان انقلابی را در دنیای تکنولوژی کشاورزی رقم زد.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید