loader image
صفحه اصلی > اینترنت اشیا و سیستم هوشمند : کنترل عینک هوشمند اپل به وسیله چشم !

کنترل عینک هوشمند اپل به وسیله چشم !

به گزارش BACpress، به نقل از گجت نیوز؛ ظاهرا قابلیت کنترل با چشم، ایفاگر نقش مهمی در این گجت است. کنترل عینک هوشمند اپل به وسیله چشم را در این مقاله مورد بررسی قرار میدهیم.

بر اساس اطلاعات مندرج در پتنت، چشمان کاربر ابزار تعامل او با رابط کاربری و اطلاعات به نمایش درآمده روی این دیوایس الکترونیک هستند. این شامل ژست‌های حرکتی چشم، پلک زدن و حتی خیره شدن می‌شود. استفاده از این تکنیک، امکان کنترل طبیعی و بهینه‌تری را روی عینک هوشمند اپل به ارمغان می‌آورد.

امکان کنترل عینک هوشمند Apple Glass با حرکات چشم!
با وجود این، شاید اپل گلس از کنترل لمسی هم پشتیبانی ‌کند و امکان تپ یا سوایپ کردن (ضربه زدن یا کشیدن انگشت) روی نمایشگر آن وجود داشته باشد. کنترل صوتی با دستیار هوشمند Siri را هم به این موارد اضافه کنید. پس نه تنها با خیره شدن، بلکه با صدور فرمان صوتی هم می‌توانید روی یک منظره یا شی زوم کنید.

عینک هوشمند اپل

البته سایر دستگاه‌های مجهز به دوربین هم از چنین قابلیتی پشتیبانی می‌کنند؛ ولی امکان استفاده از آن در یک گجت AR جذابیت‌های بیشتری دارد. با تمام این اوصاف، باید گفت که این فقط یک پتنت است و هنوز نمی‌توانیم از وجود تمام این قابلیت‌ها در عینک هوشمند مورد انتظار اپل مطمئن باشیم.

باید در آینده نزدیک منتظر اطلاعات بیشتری از این گجت جذاب باشیم و ببینیم شرکت اپل چه ویژگی و جذابیت های دیگری به محصول جدید خود اضافه خواهد کرد.

تاریخ انتشار این محصول و قیمت احتمالی آن نیز همچنان در حال بررسی است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید