loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اینترنت اشیا و فناوری هوشمند : کنترل مغز با اینترنت اشیا

کنترل مغز با اینترنت اشیا

محققان از طریق اینترنت موفق به کنترل مغز با اینترنت اشیا شده اند. آنها توانسته‌اند از راه دور مدارهای مغزی حیوانات به طور مستقل و همزمان کنترل کنند.

کنترل مغز با اینترنت اشیا:

به گزارش بک‌پرس، محققان دانشگاه واشینگتن در سنت لوییس موفق به طراحی یک اکوسیستم بی‌سیم به همراه یک ایمپلنت و اینترنت اشیا شدند که با استفاده از آن بتوان آزمایش‌های علوم اعصاب را با دقت و کارایی بالا از طریق اینترنت ممکن ساخت.

با استفاده از این فناوری نوآورانه محققان می‌توانند مغز حیوانات را از طریق راه دور کنترل کنند. با استفاده از این فناوری می‌توان بسیاری از ایمپلنت های عصبی و ابزارهای آزمایشگاهی را به صورت بلادرنگ یا به صورت برنامه‌ریزی شده، بدون تعامل مستقیم انسانی از راه دور کنترل کرد. ادغام تجهیزات عصبی بی‌سیم با فناوری اینترنت اشیا کاربرد زیادی در علوم مختلف و به ویژه پزشکی دارد.

اکوسیستم طراحی‌شده در این مطالعه فقط به یک مینی‌کامپیوتر نیاز دارد که با قیمتی کمتر از ۴۵ دلار قابل خریداری است. این کامپیوتر به اینترنت متصل می‌شود و با ایمپلنت مغزی ارتباط برقرار می‌کند.

شبیه‌سازی تکامل با هوش مصنوعی ؛ قدمی مهم برای دنیای رباتیک
در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

این یافته برای کشف عملکردهای اساسی مغز و مطالعات در مورد علوم اعصاب و اختلالات روانی و عصبی به ویژه در شرایط مانند پاندمی بسیار حائز اهمیت است و دکتر رضا قاضی یکی از محققان اصلی این پروژه است.

نتایج این مطالعه در نشریه Nature Biomedical Engineering منتشر شده است.

لینک: دانلود pdf این مطلب

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید