loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > پروتکل‌ هوشمندسازی : کنترل وسایل صوتی و تصویری با KNX

کنترل وسایل صوتی و تصویری با KNX

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

کنترل رسانه‌های صوتی و تصویری یکی از وظایف جالب‌توجه KNX است. در خانه‌های هوشمند که تأسیسات برقی آن‌ها با فناوری bus کار می‌کنند می‌توان موسیقی، اخبار یا فیلم‌های ویدئویی را در اتاق‌های مورد نظر پخش کرد.

کنترل رسانه‌های صوتی و تصویری

به گزارش BACpress ، بارز‌ترین وسیله‌ای که در خانه‌های «مجازی» به چشم می‌آید قاعدتاً باید مانیتوری باشد که از آن برای نمایش فیلم یا اسلاید و پخش ویدئو و غیره استفاده می‌شود. در اینجا به منظور نمایش کارکرد سیستم صوتی multi-room دو اتاق شبیه‌سازی شده‌اند که در آن‌ها قابلیت پخش رسانه‌های مختلفی وجود دارد. اما با انتخاب حالت «party» امکان پخش یک موسیقی در همۀ اتاق‌ها نیز وجود دارد. سیستم یا به‌وسیلۀ touch panels به‌صورت مرکزی عمل می‌کند یا به‌وسیلۀ دکمۀ bus که در هر اتاق موجود است. در نصب این تأسیسات در خانه از دستگاه تلویزیون یا پروژکتور به عنوان نمایشگر استفاده می‌شود که خود می‌تواند تحت کنترل سیستم این سیستم نیز باشد.

اجرای سیستم کنترل رسانه‌های صوتی و تصویری با KNX

برای نمایش فیلم و ویدئو از یک touch screen element 17 اینچی (AMX) استفاده شده است. این دستگاه می‌تواند از طریق KNX visualization عمل کند و در آن نمایش داده شود. از یک touch panel دیگر به عنوان operating unit برای کنترل رسانه‌ها و همچنین برای وظایف عمومی سیستم KNX شامل کنترل روشنایی، گرمایش و solar screening استفاده شده است.

از دو loudspeaker برای شبیه‌سازی دو اتاق مختلف یا دو audio zone استفاده شده است. در هر کدام از این دو audio zone سنسورهای لمسی وجود دارند که بر سازگاری آن‌ها با سیستم KNX دلالت دارد. عکس‌ها، ویدئوها و موسیقی به شکل اطلاعات دیجیتالی در یک audio/video media server ذخیره شده و از طریق KNX domain و همچنین AMX visualization domain فعال می‌شوند. خروجی Audio به‌وسیلۀ Russound audio multi-room system کنترل می‌شود. مؤلفه‌های ویدئویی AMX و مولفه‌های صوتی Russound multi-room هر دو به طور کامل از طریق KNX gateways در سیستم KNX ادغام شده‌اند.

کارکردهای سیستم کنترل رسانه‌های صوتی و تصویری

نمایشگرهای لمسی مختلف که در سطوح مختلف نصب شده‌اند گزینه‌های مختلفی را نشان می‌دهند که می‌توان با توجه به فناوری، طراحی و راحتی اجرا آن‌ها را انتخاب کرد. تنظیمات مختلف مربوط به روشنایی و صدا به‌صورت slide controller انجام می‌شوند که گزینه‌های متنوع اجرایی را نشان می‌دهد. به علاوه برای اجرای فایل‌های صوتی و تصویری یا تنظیم صدا هم می‌توان از دکمه‌های معمول استفاده کرد و هم از دکمه‌های KNX bus.

KNX
کنترل وسایل صوتی و تصویری با KNX

مزایای سیستم کنترل رسانه‌های صوتی و تصویری

نیازی به استفاده از سیستم‌های کنترل اضافی نیست. media controls به‌سادگی در تأسیسات KNX موجود در ساختمان ادغام می‌شوند که به دلیل مطابقت داشتن المان‌های اجرایی آن‌ها با بخش‌های دیگر تأسیسات برقی این روش تبدیل به راهکاری عملی، به‌صرفه‌ و از لحاظ بصری جذاب‌ شده است. Interface‌های دستگاه‌های تلویزیون و منابع رسانه‌ای دیگر در حال حاضر در فروشگاه‌های مربوطه موجود هستند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید