loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > جدیدترین مطالب و فناوری هوشمند و متاورس : یه راحتی تجربه سفر به ماه را داشته باشید؛ اولین پایگاه ماه متاورس

یه راحتی تجربه سفر به ماه را داشته باشید؛ اولین پایگاه ماه متاورس

برای نشستن در یک سفینه فضایی به میلیون‌ها دلار پول نیاز‌ ندارید. فقط کافی‌است هدست واقعیت مجازی خود را بپوشيد و می‌توانید بلافاصله به اولین سفر به ماه برويد .

به گزارش بك پرس، پایگاه ماه متاورس با عنوان “پراگ جدید در ماه” در Virtuplex، بزرگ‌ترین آزمایشگاه واقعیت مجازی در اروپا در هفته فضایی چک، رونمایی‌شد كه به شما امکان می‌دهد در ماه ساکن شوید و آن را در یک ماه‌نورد مجازی کشف کنید و با استفاده از ماه‌نورد لونیاک (LUNIAQ) با طراحی ویژه، سطح کره ماه را هرچه بیشتر جستجو کنيد. این خودرو مفهومی با الهام از خودرو الکتریکی اشکودا انیاک (Skoda ENYAQ) طراحی شده‌است و بازدیدکنندگان می‌توانند با پوشیدن لباس‌های فضای مجازی در اطراف ماه پرسه بزنند.

 اولین پایگاه ماه متاورس

طراحی پایگاه ماه از مفاهیم دهکده‌جهانی ماه توسط XTEND DESIGN و کار تحقیقاتی معمار فضایی توماس روسک در ناسا JPL الهام گرفته‌است.

این پایگاه ماه متاورس “پراگ جدید روی ماه” از ماژول های پیش ساخته چاپ سه بعدی طراحی شده است. پایگاه ماه متاورس با سامانه های نیروی خورشیدی و سکوهای پرتاب و زیرساخت های دیگر پشتیبانی می‌شود. ربات‌های بزرگ وظیفه چاپ سه بعدی ماژول ها را بر عهده خواهند داشت.گلخانه‌ها نيز نه تنها غذا را فراهم می‌کنند، بلکه می‌توانند هوا و آب را در یک سیستم حمایت از حیات زیستی با حلقه بسته بازیافت کنند.

تجربه سفر به ماه با وسیله نقلیه الکتریکی LUNIAQ

‏ LUNIAQ یک وسیله نقلیه الکتریکی در ماه  است که ظرفيت چهار فضانورد و قابليت كنترل از راه دور را دارد.  این خودرو از جهت ظاهرى، از شاسی بلندهای اشكودا(شاخص ترین صادرات خودروی جمهوری چک) الهام گرفته است و از نظر فنی بر اساس پلت فرم MMSEV ناسا (وسایل نقلیه اکتشاف فضایی چند ماموریتی) ايجاد شده‌است.

قسمت جلو این خودروى ماه‌نورد با الهام از اسكودا انیاک طراحی شده و شیشه بزرگ جلو آن به جای شیشه های چند لایه که در خودروهای عادی استفاده می‌شود، از آلومینیوم شفاف ساخته ‌شده‌است. این پنل‌های آلومینیومی مقاومت بسیار بیشتری در برابر سنگ‌های آسمانی کوچک دارند و پوشش های پلی اتیلنی محافظت در برابر تشعشع را ارائه می‌دهند.

دریچه های موجود در هر طرف LUNIAQ به وسیله نقلیه اجازه می دهد تا به ماژول های مختلف در پایگاه متصل شود و به افراد امکان می دهد بدون نیاز به پوشیدن لباس و پیاده روی فضایی وارد وسیله نقلیه شوند.

در قسمت عقب، یک كابين ويژه کت و شلوار اختصاصی با دو لباس فضایی که سرنشینان می توانند بپوشند. در قسمت بالای این ‌ماه‌نورد پنل های خورشیدی قرار می‌گیرند که انرژی مورد نیاز برای حرکت آن را تامین می‌کنند. نیروی مازاد نیز در باتری های حالت جامد این وسیله نقلیه ذخیره می‌شود.


بیشتر بخوانید : مک دونالد به دنیای مجازی متاورس می‌پیوندد.


همچنین، دوربین های استریوسکوپی روی سقف این ماه‌نورد نصب می‌شوند که برای اسکن زمین و تصویربرداری سه بعدی کاربرد دارد. همچنین امکان کنترل لونیاک از راه دور یا حرکت خودران را برای آن فراهم می‌کند. افزون بر این، آنتن‌هایی برای برقراری ارتباط با پایگاه روی ماه، سیاره زمین، ایستگاه های مداری و سایر ماهواره ها در لونیاک بکار گرفته می‌شوند.

در قسمت پشت اين كابين يك در تعبيه شده كه به فضانوردان اجازه می‌دهد تا بدون ورود گرد و غبار ماه به کابین اصلی خودرو، با خیال راحت و با ايمنى كامل از وسیله نقلیه خارج شوند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید