loader image
صفحه اصلی > اخبار و اخبار بک‌پرس : ۵ باور اشتباه درباره باتری تلفن هوشمند

۵ باور اشتباه درباره باتری تلفن هوشمند

نداشتن اطلاعات کافی درباره برخی از مسائل موجب می شود ضرر های مالی متعددی به ما وارد شود. باتری تلفن هوشمند از مواردی است که باید اطلاعات صحیحی درباره آن داشته باشیم.

به گزارش بک پرس، به نقل از تی نیوز باتری تلفن هوشمند از حساسیت های بیشتری برخوردار است. برخی از حساسیت های ما در این باره اساس علمی ندارند، مانند این موضوع که نباید با گوشی در حال شارژ کار کنیم. با دانستن چند نکته ساده می‌توانیم عمر باتری را چندین برابر کنیم و از آسیب‌های بیشتر به آن جلوگیری کنیم. در این صورت هزینه کمتری را نیز متحمل می‌شویم. در این گزارش با ما همراه باشید.

۱. در شارژ بودن گوشی در شب

اگر در تمام شب موبایل شما در شارژ باشد مشکلی پیش نمی‌آید؛ زیرا تکنولوژی‌های جدید به این صورت هستند که از شارژ شدن باتری پس از کامل شارژ شدن آن جلوگیری می‌کنند.

۲. استفاده از سیم کابل شارژ در مکان‌های عمومی

کابل‌های شارژی را که در رستوران، فروشگاه و فرودگاه می‌بینید، اغلب از جنس اورجینال نیستند و براساس استاندارد نبودن ولتاژ برقی که به موبایل می‌رسانند به باتری موبایل صدمه می‌زنند.

۳. شارژ شدن ۱۰۰ درصد موبایل جدید، قبل از استفاده

باید بدانیم که وقتی تلفن هوشمند از کارخانه خارج شده و روشن می‌شود دیگر نیازی به ۱۰۰ درصد شارژ شدن آن نیست و این موضوع اثری بر سلامت منبع در طولانی مدت ندارد.

۴. موبایل را شارژ نکنم تا وقتی به ۲ درصد برسد

بهتر است بدانید هر گاه که موبایل شما از بی شارژی خاموش شود احتمال این که دیگر باتری کار نکند بیشتر می‌شود. پس بهتر است قبل از اینکه به زیر ۱۰ درصد برسد به شارژ بزنید.

۵. برخی از اپلیکیشن‌ها شارژ باتری را می‌خورند

بله، این موضوع درست است که برخی از نرم‌افزار‌های موبایل شارژ باتری را می‌خورند. بهتر است در زمان‌هایی که این اپلیکیشن را نیاز ندارید آن را ببندید. همچنین در زمان‌هایی که گوشی شما شارژ کمی دارد و به آن احتیاج دارید نباید آن را خاموش کنید؛ زیرا روشن و خاموش کردن موبایل از باتری انرژی مضاعف می‌گیرد که اصلا به صرفه نیست. به جایش نور صفحه را کم کنید، داده‌های دستگاه را خاموش کنید و برنامه‌های اضافی را ببندید.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید