loader image
صفحه اصلی > اخبار و دولت هوشمند و شهر هوشمند : سنگاپور در تلاش برای تبدیل شدن به اولین کشور هوشمند

سنگاپور در تلاش برای تبدیل شدن به اولین کشور هوشمند

جمهوری سنگاپور تلاش خود برای تبدیل شدن به اولین کشور هوشمند را اعلام کرده است.

برنامه ای که توسط نخست وزیر لی هسین لوون در اواخر سال 2014 راه اندازی شد ، خواستار تعداد نامشخصی از سنسورها و دوربین ها در این جزیره است تا بتوانند همه چیز را از نظافت تا ترافیک ردیابی کنند. در هر صورت ، تعداد سنسورهای نصب شده در این جزیره بسیار زیاد خواهند بود.

در حال حاضر ، این شهر می تواند تشخیص دهد که آیا مردم در مناطق غیرمجاز سیگار می کشند یا مردم در حال پرتاب زباله از ساختمانهای مرتفع هستند. . اما به طور قابل توجهی داده های بیشتری در حال آمدن هستند.

مطابق با وال استریت ژورنال ، که در تیتر اخیر خود اعلام کرده بود که “سنگاپور” شهر هوشمند “را به سطح کاملاً جدیدی سوق می دهد.”

Juniper Research به دلیل سیاست های تحرک هوشمند و فن آوری و همچنین اتصال بی سیم این کشور به سنگاپور امتیازات بالایی داد.

در سال 2014 ، دولت شهر اعلام کرد که در حال توسعه نرم افزاری است که آنرا “سنگاپور مجازی” می نامد. یک مدل پویا 3 بعدی است که برنامه ریزان شهر را قادر می سازد آزمایش های مجازی را انجام دهند.

در هر مصاحبه ای با WSJ ، وزیر امور خارجه سنگاپور و مسئول برنامه ملی هوشمند اذعان کرد که حفظ حریم خصوصی و امنیت ،نگرانی های اساسی بوده و تأکید کرده است که دولت برای اطمینان از ناشناس بودن داده ها در صورت امکان کار خواهد کرد.

دولت بیشتر داده هایی را که جمع آوری کرده است ، در دسترس عموم قرار داده است. شرکت کنندگان می توانند به لطف سنسورهای نصب شده به عنوان بخشی از برنامه ملی هوشمند سنگاپور ، فیلم های تلویزیونی مدار بسته را بررسی کرده و پارکینگ را رصد کنند.

سورل می گوید: “بدون شک سنگاپور رهبر جهان است وقتی ما به شبکه حمل و نقل نگاه می کنیم.”

سنگاپور با سرعت شارژ احتقان را انجام می‌دهد و در عین حال سرمایه گذاری‌های قابل توجهی در سنسورهای جاده ، چراغ راهنمایی و رانندگی فاز ، و پارکینگ هوشمند انجام داده است.

با توجه به اینکه این سیستم سابقه طولانی در استفاده از فناوری اطلاعات برای بهبود ترافیک دارد ، رهبری دولت در حمل و نقل تعجب آور نیست. در دهه 1970 ، این ابتکار عمل را برای رسیدگی به آنچه در آن زمان یک مشکل مزمن احتقان بود ، آغاز کرد.

سورل می گوید: “سیستم هایی که سنگاپور از آن زمان به کار گرفته،از نظر بهبود میانگین سرعت طی شده توسط خودروها در جاده های اصلی بسیار مؤثر بوده اند.” و ماشین های بدون راننده به زودی به سنگاپور می آیند.

این شهر همچنین دارای نفوذ بسیار زیاد گوشی های هوشمند است و از لحاظ دسترسی به پهنای باند ، امتیاز خوبی دارد. کمپانی Singtel اخیراً اعلام کرده است که سرویس باند پهن فیبر 10 گیگابیت بر ثانیه را در اختیارشهروندان قرار می دهد و این امکان را برای ساکنان فراهم می کند تا یک فیلم HD دو ساعته را در 90 ثانیه بارگیری کنند. .

سورل می گوید: “این شبکه بر اساس هزینه پهنای باند در واحد پول یکی از ارزان ترینها در جهان است.”

سنگاپور همچنین دارای یک سکوی باز داده مربوط به داده های جمع آوری شده توسط سنسورهای واقع در جزیره است. برخی از شهرها پروژه های شهرهای هوشمند را انجام می دهند و داده های خود را در دسترس عموم قرار نمی دهند.

وقتی این اتفاق بیفتد ، فقط این شهر تصمیم می گیرد که چه کاری مخفیانه انجام خواهد شد.اما سنگاپور ، بارسلونا و لندن در تلاشند تا شهروندان خود را درگیر كنند تا در تعیین آنچه باید انجام شود كمك كنند. ”

منبع : iotworldtoday.com

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید