loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : صدر نشین شدن جهانی چین در زمینه اختراعات هوش مصنوعی

صدر نشین شدن جهانی چین در زمینه اختراعات هوش مصنوعی

چین با ۷۴.۷ ٪ از کل برنامه‌های جهانی در زمینه ثبت اختراع هوش مصنوعی ، صدرنشین بدون رقیب این حوزه است.

به گزارش بك پرس، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ در دهه گذشته، در چین ۳۹۰ هزار درخواست ثبت اختراع هوش مصنوعی (AI) ثبت شده است که بر اساس گزارش توسعه هوش مصنوعی چین در سال ۲۰۲۰، رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده و ۷۴.۷ درصد از کل ۵۲۰ هزار درخواست ثبت اختراع هوش مصنوعئ جهان را به تنهایی ثبت کرده است.

براساس گزارش منتشر شده در حوزه هوش مصنوعئ، چین در بیش از ۱۰ زیرشاخه هوش مصنوعئ، از جمله پردازش زبان طبیعی، فناوری تراشه و یادگیری ماشین، در تولید تحقیقات علمی جهان پیشرو است. با این وجود این کشور هنوز نیاز به تعامل انسان و کامپیوتر، مهندسی دانش، رباتیک، گرافیک رایانه و تئوری محاسبات دارد. در دهه آینده، مطالعه هوش مصنوعئ بر روی زمینه‌های کلیدی مانند تقویت یادگیری، دانش نقشه برداری و ربات‌های هوشمند تمرکز خواهد کرد.

رقابت چین و آمریکا در حوزه هوش مصنوعی

در این گزارش همچنین منابع استعدادیابی در سطح بالا، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و اشاره شد که ایالات متحده بیشترین تعداد دانشمندان هوش مصنوعئ سطح عالی را با ۱۲۲۴ نفر دارد، در حالی که چین با ۱۹۶ نفر رتبه دوم را دارد. استعداد‌های عالی هوش مصنوعئ در چین عمدتا در پکن، تیانجین، منطقه هبی و دلتای رودخانه یانگ تسه و همچنین منطقه دلتا رود مروارید زندگی می‌کنند.

البته اخیرا هم شرکت مایکروسافت یک شبیه ساز حمله سایبری منبع باز با عنوان “CyberBattleSim” را راه اندازی کرده است که محققان امنیتی و دانشمندان داده را قادر می‌سازد تا محیط‌ های شبکه‌ای شبیه سازی شده بسازند و میزان موفقیت آن‌ها را در برابر مهاجمان سایبری کنترل شده توسط هوش مصنوعی ، آزمایش کنند.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید