loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و زندگی هوشمند : خانه‌های ما در جیب لباس‌های ما است

خانه‌های ما در جیب لباس‌های ما است

مردم شناسان می‌گویند، تلفن های هوشمند اکنون دقیقا همان مکانی است که در آن زندگی می‌کنیم، یک مطالعه UCL نشان داده است که مردم سراسر دنیا نسبت به وسایل هوشمند خود و با ویژه گوشی‌های خود، همان احساس در خانه بودن را دارند.

به گزارش بک پرس ، بر اساس یک مطالعه مهم، کاربران تلفن‌های هوشمند تبدیل شده اند به “حلزون‌های انسانی که خانه هایشان را در جیب حمل می‌کنند”، و تمایل دارند دوستان و خانواده را به نفع گوشی هوشمند خود نادیده بگیرند.

تیمی از مردم شناسان از دانشگاه UCL بیش از یک سال را صرف مستند کردن استفاده از تلفن‌های هوشمند در ۹ کشور جهان از ایرلند تا کامرون کردند و دریافتند که مردم، همان احساسی را که نسبت به خانه هایشان داشتند نسبت به گوشی‌های خود احساس می‌کردند.

پروفسور دانیل میلر، رهبر این مطالعه، گفت: “تلفن هوشمند دیگر فقط وسیله‌ای نیست که ما از آن استفاده می‌کنیم، بلکه به مکانی برای زندگی ما تبدیل شده است. نکته مهم در روابط انسانی این است که در هر زمان، اعم از صرف یک وعده غذایی، یک ملاقات یا سایر فعالیت‌های مشترک، شخصی که با او هستیم می‌تواند فقط با رفتن به سوی تلفن هوشمند خود به نوعی از جمع منفک شده و ناپدید شود. ”

وی گفت که این پدیده منجر به “مرگ مجاورت” می‌شود که به معنای مرگ تعامل رو در رو است.

بر خلاف بسیاری از اکتشافات استفاده از تلفن‌های هوشمند، این مطالعه به طور خاص روی افراد مسن، “کسانی که خود را نه جوان و نه پیر” می‌دانند، متمرکز شده است. محققان نوشتند: “در ابتدا تأکید بر افراد مسن ممکن است عجیب به نظر برسد، زیرا ما عادت کرده ایم که روی جوانان تمرکز کنیم. اما حتی با این تمرکز مشخص، محققان دریافتند که تلفن‌های هوشمند در سراسر جهان از ضروریات اساسی هستند و  اصطلاح “خانه قابل حمل و نقل” را برای توصیف تأثیر این محصول هوشمند استفاده کردند.

 

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید