loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و زندگی هوشمند : اپل می‌خواهد در آینده هر سطحی را به یک صفحه لمسی تبدیل کند

اپل می‌خواهد در آینده هر سطحی را به یک صفحه لمسی تبدیل کند

اپل در پتنت جدید خود سعی دارد واقعیت افزوده را با فناوری حرارتی ترکیب کند و تقریبا روی هر سطحی یک صفحه لمسی مجازی ایجاد کند که دستورات متفاوتی را انجام می‌دهند.

به گزارش بک پرس، به نقل از دیجیاتو، این فناوری که Thermal Touch نامیده می‌شود، توسط شرکت فناوری «Metaio» که در سال ۲۰۱۵ توسط اپل خریداری شد، توسعه یافته است. به زبان ساده، این فناوری اطلاعاتی که از سنسورهای مادون قرمز گرفته شده را با نمایشگر واقعیت افزوده ترکیب می‌کند تا یک صفحه لمسی کارآمد تولید شود.

فناوری Thermal Touch گرمای تولید شده پس از لمس یک سطح را تشخیص می‌دهد، آن را به عنوان یک فرمان ثبت می‌کند و با واسط مجازی به وجود آمده ارتباط برقرار می‌کند. اگر عینک واقعیت افزوده شایعه شده اپل به اندازه کافی قدرتمند باشد تا بتواند پردازش مورد نیاز را انجام دهد، فرمان‌های مربوط به این تکنولوژی را می‌تواند به صورت صفحه نمایش لمسی یا صفحه کلید مجازی نشان دهد.

در سال ۲۰۱۴ و پیش از اینکه شرکت Metaio توسط اپل خریداری شود، مدیرعامل این شرکت، دکتر «توماس آلت» برنامه‌های بالقوه فناوری Thermal Touch را توضیح داده بود که در نتیجه آن تمام جهان می‌تواند به یک صفحه لمسی تبدیل شود. در مثال مهم و چشمگیری که توسط این شرکت ارائه شده، کاربری برای انجام خرید خود تصویر یک ژاکت در یک مجله را لمس می‌کند.

فناوری Thermal Touch

به نظر می‌رسد نمونه‌های اولیه شرکت Metaio به قدری جالب بوده که توجه اپل را به خود جلب کرده است. با توجه به اینکه از زمان خرید این شرکت توسط اپل شش سال گذشته است، انتظار می‌رود در این مدت فناوری Thermal Touch پیشرفت‌هایی را تجربه کرده باشد که شایعات مربوط به عینک هوشمند واقعیت افزوده اپل آن‌ها را تقویت می‌کند.

در حالی که تمام این موارد هنوز به صورت رسمی تایید نشده‌اند، اپل در چند سال اخیر توجه زیادی به فناوری‌های واقعیت افزوده داشته. به گفته تحلیلگران، عینک‌های واقعیت افزوده این کمپانی از اوایل سال ۲۰۲۲ وارد بازار خواهند شد.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید