loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و حمل ‌و ‌نقل هوشمند : پروژه‌های ملی حمل و نقل هوشمند یکپارچه‌ سازی می‌شود

پروژه‌های ملی حمل و نقل هوشمند یکپارچه‌ سازی می‌شود

انجمن صنفی کارفرمایی سیستم‌های حمل و نقل هوشمند برای متمرکز شدن اقدامات حوزه حمل‌ونقل هوشمند راه‌اندازی شد.

به گزارش بک پرس ، این انجمن با تلاش و حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفت تا فضایی باشد برای هماهنگی و یکپارچگی اجرای پروژه‌های ملی حمل‌ونقل هوشمند، تعیین استانداردهای یکسان و مدون در این حوزه، جلوگیری از موازی‌کاری‌ها و قیمت‌گذاری‌های مشخص برای اجرای پروژه‌ها.

هدف ایجاد انجمن صنفی

یکی از اقدامات مهم بخش هوشمندسازی این ستاد طی دو سال گذشته، شناسایی و تکمیل زیست‌بوم این حوزه است. بر همین اساس نیز تاکنون 220 شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه حمل‌ونقل هوشمند شناسایی شده است. اما عدم وجود یک فضای مشترک برای هم‌افزایی اقدامات و پیشبرد اهداف، اجرای پروژه‌های ملی را کند و تا حدودی ناکارآمد کرده بود.

شکل‌گیری انجمن صنفی کارفرمایی سیستم‌های حمل‌ونقل هوشمند تلاشی برای رفع این نواقص و مشکلات موجود است. در واقع این انجمن با هدف ایجاد یکپارچگی در ابعاد فنی و اقتصادی پروژه‌ها و هم‌افزایی فعالیت‌ شرکت‌های عضو ایجاد شده است و تاکنون توانسته در زمینه‌ «برنامه‌ریزی برای یکسان‌سازی تعرفه‌ها»، «ارزیابی عملکرد شرکت‌های عضو»، «بررسی مشکلات بیمه‌ای شرکت‌های عضو»، «بررسی بخشنامه‌ها»، «طراحی وب‌سایت انجمن« و غیره اقداماتی داشته باشد.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید