loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و کشاورزی هوشمند : اهداف راه اندازی مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران

اهداف راه اندازی مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران

مجری راه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعاتی کشاورزی اهداف ایجاد مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران را تشریح کرد.

به گزارش بک پرس به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مهرزاد خرد، مجری راه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعاتی کشاورزی در مراسم آغاز بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی با حضور رئیس جمهوری، اظهار کرد: برنامه‌ای که آقای خاوازی در جریان رأی اعتماد در مجلس قول اجرای آن را داده بود، با هدایت و پشتیبانی وی با سه رویکرد علمی و فنی جمع آوری و سنجش داده‌ها در بخش کشاورزی، تحلیل داده‌های جمع آوری شده و در نهایت نگه داری و اشتراک گذاری اطلاعات تحقق پیدا کرد.

وی افزود: این سیستم طراحی و پیاده سازی و مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران راه اندازی شده است.

خرد ادامه داد: این مرکز تمامی سامانه‌هایی را که در بخش‌های مختلف تولید، بازار، زیرساخت، خدمات، تحقیقات و منابع پایه که در ۴۰ سال گذشته در وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شده بودند را تجمیع کرده و اطلاعات را در یک جا متمرکز می‌کند تا قدرت تصمیم سازی مدیران را افزایش دهد و با پنل‌های مدیریتی و ابزارهای هوشمند که طراحی شده است، گام بسیار ارزشمندی برداشته می‌شود تا کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی را در تصمیم گیری درست یاری کند.

راه اندازی بانک اطلاعاتی کشاورزان

وی با بیان این که این مرکز به گونه‌ای طراحی و ایجاد شده که نقش اصلی تولید داده در بخش داده در بخش کشاورزی و بهره مندی از اطلاعات را بهره برداران ایفا کنند، ادامه داد: برای جمع آوری داده‌های درست، بانک اطلاعات کشاورزی ایران را راه اندازی کردیم و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در وزارت خانه و صرف کمترین هزینه، امروز بیش از ۱۳ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی دارای نقشه با مختصات UTM هستند و اطلاعات توصیفی مربوط به هر واحد تولیدی اعم از واحد تولید زراعی، باغی، دام، طیور، آبزیان، صنایع کشاورزی و مراکز ارائه دهنده خدمات کشاورزی بر روی سامانه موجود است.

مجری راه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعاتی کشاورزی تصریح کرد: این سامانه به زودی مرجع استعلام وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود و با حمایت‌های دولت این سامانه تا دو ماه آینده تکمیل خواهد شد.

وی افزود: گام بعدی ما توسعه اینترنت اشیا است که عملیات اجرایی آن از زنجیره‌ها شروع شده و در ابتدا وارد زنجیره طیور شدیم، ما با نصب حسگرهای محیطی در واحدهای تولیدی و با هوشمندسازی خودروهایی که حامل جوجه یک روزه، مرغ زنده، فرآورده‌های خام دامی و نهاده‌های دامی و کشاورزی هستند، بهترین بهره وری و امکان را در اختیار بهره برداران قرار خواهیم داد.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید