loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : رقص هماهنگ ربات هوشمند «بوستون داینامیکس» همه را شگفت زده کرد!

رقص هماهنگ ربات هوشمند «بوستون داینامیکس» همه را شگفت زده کرد!

ربات‌های انسان‌نمای شرکت بوستون داینامیکس بسیار معروف هستند. این شرکت به تازگی ویدیویی از رقص ربات‌ هوشمند خود منتشر کرده که باعث شگفتی شد.

رقص ربات‌ها موضوع جدیدی نیست اما بوستون داینامیکس اتفاقی عجیب رقم زد! به گزارش بک پرس ، این کمپانی آمریکایی به تازگی ویدیویی را در صفحه یوتیوب خود به اشتراک گذاشت که در آن تمام ربات‌های انسان‌نما و حیوان‌نما به شکل هماهنگ و به صورت گروهی با پخش موسیقی می‌رقصند. در ویدیو ربات «اطلس» را می‌بینید که در ابتدا به صورت تکی با آهنگ معروف «Do You Love Me» از گروه The Contours می‌رقصد. سپس ربات‌های چهارپای بوستون داینامیکس وارد صحنه می‌شوند.

در ویدیوی زیر «رقص ربات های بوستون داینامیکس» را تماشا کنید:

پیشرفت در تولید ربات های هوشمند به کمک هوش مصنوعی

دنیای رباتیک و رباتی که بتواند نیازهای انسانی را درک کند شاید برای همه ما بسیار هیجان‌انگیز باشد و شاید هم هنوز علم راه درازی را برای تولید چنین رباتی در پیش دارد. اما تولید ربات‌هایی که به انسان‌ها در انجام کارهایشان کمک کنند و چه بسا آنها را سریع‌تر انجام دهند، از سال‌ها پیش آغاز شده است. امروزه نیز پیشرفت هوش مصنوعی و علم رباتیک باعث شده است تا تولید این ربات‌ها ارتقا یابد. در این مقاله از پلازامگ می‌توانید به اطلاعاتی دست یابید که بیان می‌کند هوش مصنوعی و رباتیک به بهبود فرصت‌های شغلی کمک کرده‌اند.

در این راستا شاید بتوان بوستون داینامیکس را آغازگر مسیر تولید ربات‌های حاضر در صنعت و فعالیت‌های نظامی معرفی کرد. شرکتی که کار خود را با تولید ربات هوشمند سفارشی برای ارتش آمریکا آغاز کرد و هم‌اکنون دستاوردهای قابل تحسینی در این زمینه دارد و با ایده‌ها و نوآوری‌های جدید خود توانسته باعث توسعه استفاده از رباتیک در صنعت شود. ادامه این مقاله قرار است با تاریخچه بوستون داینامیکس و معرفی محصولات آن با شما همراه باشیم.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید