loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : تصاویر قدیمی را با هوش مصنوعی Deep Nostalgia زنده کنید

تصاویر قدیمی را با هوش مصنوعی Deep Nostalgia زنده کنید

هوش مصنوعی Deep Nostalgia که به‌تازگی راه‌اندازی شده، امکان متحرک‌کردن تصاویر قدیمی را فراهم می‌کند. این ابزار در روزهای اخیر بسیار بحث‌برانگیز شده است.

به گزارش بک پرس، به نقل از زومیت، Deep Nostalgia ابزار جدیدی برپایه‌ی هوش مصنوعی است که جان دوباره‌ای به تصاویر قدیمی می‌بخشد. این ابزار تصاویر افرادی را می‌تواند متحرک کند که مدت‌ها است درگذشته‌اند. نتایج حاصل از Deep Nostalgia در عین شگفت‌انگیز‌بودن، ترسناک به‌نظر می‌رسند. براساس گزارش خبرگزاری پتاپیکسل، هوش مصنوعی Deep Nostalgia را پلتفرم آنلاین MyHeritage راه‌اندازی کرده است. برای استفاده از ابزار تحت‌وب Deep Nostalgia، حساب کاربری باید ایجاد کنید.

MyHeritage در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید به‌لطف ابزار جدیدش که از فناوری‌های شگفت‌انگیزی استفاده می‌کند، چهره‌ی افراد حاضر در تصاویر خانوادگی را می‌توانید متحرک کنید. در وب‌سایت Deep Nostalgia، پس از انتخاب تصویر از رایانه یا گرفتن و رهاکردن تصویر به درون صفحه‌ی Deep Nostalgia،‌ هوش مصنوعی دست ‌به ‌کار می‌شود و سراغ استفاده از تکنیک دیپ‌فیک (Deep Fake)‌ می‌رود. فرایند تبدیل تصویر عادی به تصویر متحرک معمولا ۱۰ تا ۲۰ ثانیه به‌طول می‌انجامد.

سوژه‌ی حاضر در تصویر پس از متحرک‌شدن، به اطراف نگاه می‌کند و چشمک می‌زند و بدین‌ترتیب، بُعد جدیدی به پرتره اضافه می‌شود. بسیاری از تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌اند، واقع‌گرایانه به‌نظر می‌رسند.

Deep Nostalgia

شگفتی و ترس استفاده از Deep Nostalgia

نتایج Deep Nostalgia در عین شگفت‌انگیزبودن، ترسناک به‌نظر می‌رسند

ظاهرا هوش مصنوعی به‌کاررفته در ابزار Deep Nostalgia دراختیار شرکتی با نام D-ID بود و سپس مجوز استفاده از آن را MyHeritage خریده است. D-ID در زمینه‌ی بازآفرینی ویدئو با استفاده از فناوری یادگیری عمیق تخصص دارد. MyHeritage می‌گوید چندین درایور برای هوش مصنوعی تهیه کرده است تا این ابزار بتواند درعین متحرک‌کردن سوژه با جلوه‌هایی مثل لبخند و حرکت چشم، محیط را ثابت نگاه دارد.

شرکت MyHeritage می‌گوید می‌داند ممکن است بسیاری از افراد پس از دیدن نتایج ابزار Deep Nostalgia حس دره‌ی وهمی ‌به آن پیدا کنند. برخی از کاربران عاشق Deep Nostalgia هستند و قابلیت‌های آن را جادویی می‌دانند؛ درحالی‌که سایر مردم از دیدن نتایج به وحشت می‌افتند و علاقه‌ای به Deep Nostalgia نشان نمی‌دهند.

MyHeritage می‌گوید قبول دارد که نتایج ممکن است بحث‌برانگیز شوند و نمی‌توان دربرابر چنین فناوری‌هایی بی‌تفاوت بود. این شرکت از مردم می‌خواهد تصاویرشان را با Deep Nostalgia متحرک کنند و در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارند تا نظر دوستان و خانواده را دربار‌ه‌ی آن‌ها بفهمند. افزون‌براین، تصاویر قدیمی اختصاصی خودشان را در Deep Nostalgia بارگذاری کنند و سراغ استفاده از تصاویر افرادی نروند که در قید حیات هستند.

برای کار با ابزار هوش مصنوعی جدید MyHeritage، می‌توانید وارد صفحه‌ی آن در وب‌سایت رسمی شرکت شوید. پس از ثبت‌نام در پلتفرم، پنج انیمیشن رایگان دریافت می‌کنید. اگر به انیمیشن‌های بیشتر علاقه‌مند بودید، در ازای دریافت آن‌ها باید پول پرداخت کنید.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید