loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و سیستم هوشمند : خداحافظی کورتانا با دنیای گوشی؛ پایان کار دستیار هوشمند مایکروسافت در اندروید و iOS فرارسید

خداحافظی کورتانا با دنیای گوشی؛ پایان کار دستیار هوشمند مایکروسافت در اندروید و iOS فرارسید

اگر به خاطر داشته باشید حدود شش ماه پیش، مایکروسافت به صورت رسمی زمان‌بندی خود برای حذف دستیار هوشمندش كورتانا(Cortana) از گوشی‌های اندرویدی و iOS را اعلام کرد. در همین راستا امروز خبر پایان کار اپلیکیشن کورتانا در اسمارت‌فون‌های اندرویدی و آیفون‌ها منتشر شد و مایکروسافت رسماً شکست دستیار هوشمند خود در دنیای گوشی‌های هوشمند را پذیرفت.

به گزارش بك پرس، به نقل از تى نيوز، با وجود مشکلات بسیار Cortana، اعم از ایرادات در تکلم و سرعت پایین در پردازش صحبت، برای همه روشن است که دیگر نمی‌توان کورتانا را یکی از پروژه‌های موفق مایکروسافت دانست و پس از اینکه سال گذشته مایکروسافت اعلام کرد کورتانا از اپلیکیشن لانچر اندرویدی خود حذف می‌شود، مشخص بود کورتانا به پایان راه خود نزدیک است. چند ماه بعد نیز ردموندی‌ها زمان خاصی را نیز برای این کار مشخص کردند و در نهایت روز گذشته دستیار هوشمند مایکروسافت با دنیای گوشی‌های هوشمند خداحافظی کرد.

کورتانا

اپلیکیشن To Do جایگزینی برای کورتانا

البته هرچند اپلیکیشن‌های اندرویدی و iOSکورتانا در تاریخ 31 مارس 2021 (11 فروردین 1400) منقضی شدند، اما هنوز دستیار صوتی هوشمند کورتانا در سیستم عامل ویندوز 10 به عنوان رقیب و جایگزینی برای دستیار هوشمند گوگل (Google Assistant) و سیری (Siri) قابل استفاده است.

بر اساس گفته‌های صفحه‌ی پشتیبان نرم افزار کورتانا در وب‌سایت مایکروسافت، پشتیبانی این اپلیکیشن روز گذشته به پایان رسیده است. افزون بر این، دیگر توسط اپلیکیشن کورتانا در موبایل نمی‌توان به بخش «فهرست‌ها و یادآوری‌ها» (Lists and Reminders) دسترسی پیدا کرد، اما در عوض توسط اپلیکیشن To Do (ساخت مایکروسافت) در اندروید و iOSو خود کورتانا در سیستم عامل ویندوز 10 می‌توان به این بخش دسترسی یافت.

کورتانامایکروسافت در تاریخ ژوئیه سال گذشته تصمیم خود برای توقف کار اپلیکیشن کورتانا در گوشی‌های هوشمند را اعلام کرد و مدعی شد در ادامه بر روی تغییر کاربری دستیار هوشمند خود و بهره‌گیری از آن در کنار نرم افزارهای Microsoft 365 متمرکز خواهد شد.

نظر شما در مورد پایان کار اپلیکیشن کورتانا در حوزه‌ی گوشی‌های هوشمند چیست، آیا عملکرد دستیار هوشمند مایکروسافت در اسمارت‌فون‌ها را قابل قبول ارزیابی می‌کنید یا آن را به عنوان یکی از پروژه‌های شکست خورده‌ی ردموندی‌ها می‌دانید؟

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید