loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و حمل ‌و ‌نقل هوشمند : جنگ غول‌های فناوری در میدانی جدید: سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری شیائومی برای تولید خودرو الکتریکی

جنگ غول‌های فناوری در میدانی جدید: سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری شیائومی برای تولید خودرو الکتریکی

برند چینی شیائومی  طی ۱۰ سال آینده یک شرکت تابعه تولید خودرو الکتریکی ایجاد خواهد کرد، به نظر می‌رسد این برند برنامه‌های گسترده‌ای برای حضور در بازار خودرو‌های الکتریکی دارد.

به گزارش بك پرس، به نقل از انتخاب، شیائومی هنوز اطلاعات دقیقی درباره بازار تجارت خودرو‌های الکتریکی اعلام نکرده است، این شرکت فقط اعلام کرد که وارد تجارت خودرو‌های الکتریکی می‌شود.

شیائومی اعلام کرد که در ۱۰ سال آینده ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد و این کار با سرمایه گذاری اولیه ۱.۵ میلیارد دلاری آغاز خواهد شد. شیائومی یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به خود برای راه اندازی تجارت وسایل نقلیه الکتریکی خود تأسیس خواهد کرد. لی جون، مدیر عامل شیائومی،  به عنوان مدیر عامل شرکت تابعه نیز فعالیت خواهد کرد.

خودرو الکتریکی

بازار داغ وسایل نقلیه الکتریکی

به نظر می‌رسد بازار وسایل نقلیه الکتریکی میدان جنگ بعدی غول‌های تلفن‌های هوشمند باشد. اپل در حال کار بر روی یک ماشین و در تلاش است شریک تجاری خود را پیدا کند که قطعات خودرو را تولید کند.

در حالی که اپل تمرکز خود را روی باتری، فناوری خودران و سایر ویژگی‌های سخت افزار / نرم افزار معطوف کرده است، در این مسیر  تنها نیست، ماه گذشته گزارش شد که رقیب داخلی شیائومی، هواوی نیز،   می‌خواهد خودرو‌های الکتریکی بسازد.

اطلاعات تأیید نشده ادعا کرد که این شرکت به Changan Automobile (یک خودروساز دولتی)، BluePark New Energy Technology و سایر شرکای بالقوه مراجعه کرده است. سامسونگ SDI در حال حاضر باتری‌هایی را برای وسایل نقلیه الکتریکی تولید می‌کند،   LG Energy Solutions (که سال گذشته از LG Chem جدا شد) نیز در حال ساخت باتری EV است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید