loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و سیستم هوشمند : تبدیل فایل های صوتی به متن به کمک ضبط هوشمند

تبدیل فایل های صوتی به متن به کمک ضبط هوشمند

یک شرکت چینی از تولید ضبط هوشمند خبر داده که مجهز به هوش مصنوعی است و می‌تواند متن فایل‌های صوتی را با دقت قابل قبولی پیاده سازی کند.

به گزارش بک پرس و به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، شرکت چینی مابووی که قبلاً ساعت‌های هوشمند متنوعی نیز عرضه کرده بود مدعی است ضبط هوشمند این شرکت به طور خودکار فایل‌های صوتی را پیاده سازی می‌کند.

این محصول پس از تولید انبوه، ابزاری محبوب و مناسب برای روزنامه نگاران، دانشجویان و صاحبان مشاغل و کسب و کار محسوب خواهد شد. اگر چه ضبط صدای سخنرانان و معلمان از مدت‌ها قبل با استفاده از انواع دستگاه‌های الکترونیک ممکن شده اما پیاده سازی این فایل‌های حجیم و طولانی بسیار وقت گیر است و هوش مصنوعی می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.

ابزار مذکور تنها ۲۰ گرم وزن دارد و حافظه آن برابر با ۱۶ گیگابایت است. برای محصول مذکور میکروفون نیز در نظر گرفته شده و یک الگوریتم کاهش دهنده صدای اضافی محیطی اصوات مزاحم محیطی را حذف می‌کند. فایل‌های ضبط شده با فرمت او جی جی یا ام پی تری ذخیره می‌شوند.

این دستگاه در زمان فروش با یک سال خدمات رایگان تبدیل صدا به متن عرضه می‌شود و فعلاً از دو زبان انگلیسی و چینی پشتیبانی می‌کند. اما قرار است در آینده زبان‌های دیگری به آن افزوده شوند. دقت این دستگاه در زمینه تشخیص صدا و پیاده سازی صحیح لغات و جملات ۹۴ درصد برآورد شده است. نکته جالب آن است که این ضبط هوشمند به طور خودکار خلاصه‌ای از فایل صوتی را هم تهیه کرده و کلمات کلیدی و پاراگراف‌ها را هم مشخص می‌کند.

انتقال بی سیم فایل‌ها به لپ تاپ، رایانه یا گوشی با استفاده از وای فای یا بلوتوث، باتری ۳۰۰ میلی آمپری با شارژ ۴۰ روزه یا امکان ضبط ۱۰ ساعت صوت از جمله دیگر امکانات این ابزار ۱۰۰ دلاری است. اشتراک خدمات تبدیل صوت به متن بعد از گذشت سال اول متضمن پرداخت ۷۰ دلار در سال است.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید