loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : مدیریت فاصله گذاری هوشمند در شهر زیرزمینی با کمک هوش مصنوعی

مدیریت فاصله گذاری هوشمند در شهر زیرزمینی با کمک هوش مصنوعی

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از بکارگیری هوش مصنوعی برای مدیریت فاصله گذاری هوشمند در ایام کرونا خبر داد.

به گزارش بک پرس، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا شرایط بحرانی را پیش روی کسب و کارها، به ویژه حمل و نقل عمومی (مترو) قرار داده است، گفت: با توجه به حجم مخاطبانی که متروی تهران و حومه روزانه با آن روبرو است ضروری است طرحی آینده نگر برای کمک به اپراتوری متروی تهران استفاده شود.

وی تصریح کرد: برای این کار سامانه هوش مصنوعی، طراحی شد که همزمان اطلاعات مربوط به گیت‌های ورودی و خروجی را جمع آوری می‌کند.
نوبخت خاطرنشان کرد: با استفاده از قابلیت پیش بینی مبتنی بر هوش مصنوعی برای انطباق برنامه حرکت قطار‌ها متناسب با ظرفیت واگن‌ها و مدیریت مراجعه مسافران به ایستگاه‌ها این امکان را فراهم می‌کند تا در مدت کوتاهی برنامه ریزی برای اعزام قطار‌ها به ایستگاه‌های شلوغ داشته باشیم و کمک می‌کند برای مقابله با تقاضای بیش از حد مسافران در ساعات شلوغی و یا رویداد‌های مناسبتی یا شرایط بحرانی مثل ایام کرونا فاصله اجتماعی از سوی بهداشت جهانی اعلام شده، عملی شود.

رفع محدودیت های ترافیکی با کمک هوش مصنوعی

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۲۰ سال بهره برداری از مترو به الگوی مناسبی از سفر دست یافتیم، گفت: همیشه همه کار‌ها مطابق با برنامه ریزی‌ها پیش نمی‌رود، شیوع ویروس کرونا الگوی سفر و تقاضای سفر را در خطوط هفتگانه مترو تغییر داد و با توجه به محدودیت‌های اعلام شده هر روز شاهد الگوی متفاوت سفر در شهر زیر زمینی هستیم و استفاده از نرم افزار مدیریت هوشمند ترافیک قطار‌ها در متروی تهران با استفاده از هوش مصنوعی محدودیت‌هایی را که بر سر راه مدیریت ترافیک در متروی تهران ایجاد شده است، برطرف می‌کند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید