loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : ارتش انگلیس برای نخستین بار از موتور هوش مصنوعی استفاده کرد

ارتش انگلیس برای نخستین بار از موتور هوش مصنوعی استفاده کرد

ارتش انگلیس برای نخستین بار در یک سناریوی واقعی رزمی از موتور هوش مصنوعی استفاده کرد.

به گزارش بک پرس و به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از ایونینگ استاندارد، ارتش انگلیس برای نخستین بار طی یک عملیات آزمایشی واقعی در استونی از هوش مصنوعی استفاده کرد.

به گفته وزارت دفاع این کشور سربازان تیپ زرهی ۲۰ پیاده نظام طی تمرین «اسپرینگ استور» و به عنوان بخشی از عملیات «کابریت» از یک موتور هوش مصنوعی به کار گرفتند.

استفاده از هوش مصنوعی در عملیات کابریت

عملیات کابریت یکی از تمرین‌های سازمان ناتو است که ارتش انگلیس با همکاری نیروهای نظامی فرانسه، دانمارک و استونی جهت بهبود امنیت منطقه یورو-آتلانتیک انجام می‌دهند. طی این رویداد از هوش مصنوعی برای انجام سناریوهای واقعی رزمی استفاده شد. به گفته وزارت دفاع انگلیس می‌توان با استفاده از ابر رایانشی این فناوری را به کار برد یا در حالت مستقل از آن استفاده کرد.

موتور هوش مصنوعی مذکور می‌تواند به سرعت انبوهی از اطلاعات پیچیده را بررسی و داده‌های کافی درباره محیط و زمین فراهم کند. در نتیجه ارتش بهتر می‌تواند عملیات خود را برنامه ریزی کند.

وزارت دفاع انگلیس با همکاری شرکت‌های صنعتی سیستم هوش مصنوعی را طراحی و ساخته است.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید