loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : ربات غریق نجات برای شناگران از راه رسید

ربات غریق نجات برای شناگران از راه رسید

غرق شدن ناگهانی شناگران یک تهدید همیشگی است که برای جلوگیری از وقوع آن یک ربات غریق نجات زیرآبی برای گشت زنی منظم در زیر آب دریا یا استخر طراحی شده است.

به گزارش بک پرس به نقل از نیواطلس، اگر چه نیروهای نجات غریق همیشه برای حفظ جان شناگران در تلاش هستند، اما در برخی موارد مشکلاتی در زیر آب برای افراد پیش می‌آید که از بیرون قابل تشخیص نیست. همچنین پرداخت حقوق به نجات غریق‌ها مستلزم تخصیص بودجه زیادی است که گاهی مقرون به صرفه نیست. از همین رو جایگزینی ربات‌های نجات غریق گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود.

نمونه اولیه این ربات که توسط گروهی از مهندسان آلمانی تولید شده، یک محصول کاملاً خودران است که می‌تواند به صورت دائمی در زیر آب گشت زنی کند. همچنین یک محل مخصوص برای توقف ربات یادشده در زیر آب در نظر گرفته شده تا در صورت وقوع مشکل این ربات غریق نجات به سرعت به سمت سوژه مورد نظر در عمق استخر یا دریا حرکت کند.

ربات غریق نجات

تشخیص غرق شدن فرد به کمک هوش مصنوعی

این ربات غریق نجات مجهز به دوربین‌هایی برای کنترل و بررسی حرکات و مسیر حرکت شناگران است و اگر هوش مصنوعی آن فردی را در حال غرق شدن تشخیص دهد به وی نزدیک شده و با بازوهای خود او را به سمت سطح آب هدایت می‌کند. بازوهای این ربات با قفل شدن به دور غریق جلوی سر خوردن آن را می‌گیرد.

ربات مذکور در آزمایش‌های انجام شده موفق شد فردی ۸۰ کیلوگرمی را که در عمق سه متری آب در حال غرق شدن بود، به سرعت به سطح آب بیاورد و سپس وی را با طی مسافتی ۴۰ متری به ساحل منتقل کند. کل این فرایند نیز دو دقیقه به طول انجامید.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید