loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و فناوری هوشمند : تولید محصولات نساجی هوشمند با استفاده از مواد نانو

تولید محصولات نساجی هوشمند با استفاده از مواد نانو

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بستان‌آباد از تولید محصولات نساجی هوشمند با استفاده از منسوجات نانویی در قالب شرکت دانش‌بنیان خبر داد.

به گزارش بک پرس، پرستو حسن‌زاده برگزیده پنجمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا درباره فعالیت و کارکردهای شرکت دانش‌بنیان تحقیقی صنعتی فناوران هوشمند نساج که در پارک علم و فناوری استان زنجان مستقر است، اظهار کرد: این شرکت دارای واحد تحقیق و توسعه بوده و به‌دلیل اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بستان‌آباد مدرس هستم، واحد تحقیق و توسعه شرکت را به شهر بستان‌آباد منتقل کرده و در این واحد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی نیز در بخش‌های مختلف استفاده می‌کنیم.

انواع منسوجات تولید شده توسط نانو

این محقق دانشگاهی بیان کرد: فعالیت‌های اصلی گروه تحقیق و توسعه شرکت دانش‌بنیان تحقیقی صنعتی فناوران هوشمند نساج از سال ۱۳۹۶ آغاز شد و تاکنون موفق به تولید انواع منسوجات نانویی شده‌ایم و برای محصولات نیز تأییدیه نانومقیاس از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دریافت کرده‌ایم.

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بستان‌آباد اظهار کرد: جوراب آنتی‌باکتریال، حوله سوپر جاذب آنتی‌باکتریال، تولید نانو کلوییدکیتوسان، زیر‌پوش آنتی‌باکتریال با نانو‌ذرات کیتوسان، زیرپوش آنتی باکتریال با نانوذرات اکسید روی، لباس تب‌نمای نوزادی با خاصیت آنتی باکتریال ازجمله محصولاتی هستند که در جشنواره‌های مختلف عنوان‌ کسب کرده‌اند و لباس تب‌نمای نوزادی در سال ۱۳۹۸ جزء ۲۰ طرح برتر اتاق بازرگانی تهران شد.

nano

حسن‌زاده بیان کرد:  فعالیت اصلی شرکت دانش‌بنیان تحقیقی صنعتی فناوران هوشمند نساج است و در زمینه محصولات هوشمند کار می‌کنیم، علاوه بر این در واحد تحقیق و توسعه از دانشجویان و کارآموزان رشته‌های مختلف در قالب طرح کاروزی سازمان صنعت، معدن و تجارت بهره می‌بریم و در این طرح بخشی از حقوق و مزایای کاروز توسط سازمان صمت تأمین می‌شود.

وی درباره فعالیت این شرکت دانش‌بنیان در زمان اپیدمی کووید ۱۹ گفت: گرچه کرونا از نوع ویروس‌هاست؛ اما محصولات تولیدی شرکت جزء محصولات آنتی‌باکتریال است و استفاده از این محصولات تا حدودی به ایمن‌ترشدن محیط و پوشاک کمک می‌کند و لباس تب‌نمای تولیدی این شرکت دانش‌بنیان با توجه به تغییرات دما واکنش نشان می‌دهد.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید