loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و گزارش‌های خبری : اپل از سیستم عامل iOS 15 با قابلیت‌های جدید رونمایی کرد

اپل از سیستم عامل iOS 15 با قابلیت‌های جدید رونمایی کرد

اپل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2021 از جدیدترین نسخه سیستم عامل آیفون یعنی iOS 15 رونمایی کرد. به گزارش بك پرس، به نقل از ديجياتو، آی او اس ۱۵ از قابلیت‌های جدیدی مانند صدای فراگیر یا فضایی (Spatial Audio) برای فیس تایم بهره می‌برد.

فیس تایم

در سیستم عامل iOS 15 کاربران در کنار صدای فراگیر، به قابلیت حذف نویز در تماس‌های فیس تایم هم دسترسی پیدا می‌کنند تا صدای طبیعی‌تری به دیگران برسید. علاوه بر این، کاربران می‌توانند برای تماس‌ها را زمانبندی کرده و لینک آن را برای افراد ارسال کنند، البته برای شرکت در این تماس‌ها حتما نباید دستگاه اپل داشته باشید و از طریق مرورگر هم می‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. تماس‌های تصویری به طور سرتاسری رمزگذاری می‌شوند.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید فیس تایم، «SharePlay» نام دارد که امکان اشتراک‌گذاری موسیقی، ویدیو و فیلم و همچنین محتوای درون نمایشگر را در تماس‌ها فراهم می‌کند. SharePlay به عنوان یک API ارائه می‌شود تا درون اپ‌های شخص ثالث هم تعبیه شود.

iMessages

اپل در سیستم عامل iOS 15 سرویس iMessages را هم بروزرسانی کرده و راه جدیدی برای اشتراک‌گذاری محتوا مانند تصاویر، موسیقی، پادکست و موارد دیگر را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. کاربران می‌توانند محتوای اشتراک با پین کنند.

نوتیفیکیشن‌ها

نوتیفیکیشن‌ها در آی او اس ۱۵ بازطراحی شده‌اند و حالا از خلاصه نوتیفیکیشن بهره می‌برند که نوتیفیکیشن‌ها را بر اساس نحوه تعامل کاربران با اپ‌ها به نمایش می‌گذارند.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید