loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و فناوری هوشمند : اندازه گیری تب مبتلایان به کرونا با استفاده حلقه هوشمند

اندازه گیری تب مبتلایان به کرونا با استفاده حلقه هوشمند

محققان نتایج تحقیقات خود را در مقاله‌ای تحت عنوان “امکان کنترل مستمر تب با استفاده از دستگاه‌های پوشیدنی هوشمند (حلقه هوشمند) ” در 14 دسامبر در مجله Scientific Reports منتشر کردند.
به گزارش بک پرس، به نقل فارس نیوز، از محققان دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو و سانفرانسیسکو و آزمایشگاه لینکلن دانشگاه فناوری ماساچوست تأکید می‌کنند که داده های به دست آمده از این مطالعه فقط با بررسی 50 شرکت کننده‌ای است که اعلام کردند مبتلا به کووید-19 شده‌اند.
مقاله منتشر شده در مجله scientific reports اولین نتیجه منتشر شده از تحقیق TemPredict است. این تحقیق روی بیش از 65000 نفر که انگشتر تولید شده توسط شرکت نوپای فنلاندی به نام Oura را استفاده کرده‌اند انجام شده است. این انگشتر دما، ضربان قلب، تنفس و میزان فعالیت را ثبت می‌کند.
هدف از این مطالعافه ایجاد الگوریتمی است که بتواند شروع علائمی مانند تب، سرفه و خستگی را که از مشخصه‌های کووید-19 است پیش بینی کند.
محققان می‌گویند امیدوارند که تا پایان سال به این هدف برسند. آنها همچنین امیدوارند که این الگوریتم‌ها به مسئولان بهداشت عمومی کمک کند تا سریع‌تر برای مهار شیوع ویروس وارد عمل شوند.

سیستم هشدار اولیه کووید

بنیامین اسمار(Benjamin Smarr)، نویسنده مقاله و استاد گروه مهندسی زیستی و موسسه علوم داده Halicioglu در دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیگو می‌گوید: این فقط یک مشکل علمی نیست، بلکه یک معضل اجتماعی است. با استفاده از این انگشترها که دما را اندازه گیری می کنند، می توانیم در آینده یک سیستم هشدار اولیه کووید داشته باشیم.
وی افزود: اما برای آنکه چنین تلاش‌هایی واقعاً کارساز باشد کاربرانی که از آنها استفاده می‌کنند باید احساس امنیت کنند تا داده‌های خود را به اشتراک بگذارند.
داده ها فاقد کلیه اطلاعات شخصی از جمله مکان افراد هستند و هر شخص با یک شماره شناسایی تصادفی شناخته می‌شود.
اسمار، مسئول تجزیه و تحلیل‌های اطلاعات تحقیق TemPredict و اشلی میسون(Ashley Mason) استاد گروه روانپزشکی و مرکز پزشکی مجتمع اوشر در دانشگاه کالیفورنیا سانفرانسیسکو، محقق اصلی تحقیق است.

کمک به تشخیص زود هنگام کووید 19 به کمک حلقه هوشمند

میسون می‌گوید: اگر این دستگاه‌ها بتواند کاری کند که ما کووید-19 را زود تشخیص دهیم، مردم می‌توانند قرنطینه خانگی را زودتر شروع کرده و آزمایشاتی را انجام دهند تا از انتشار ویروس کاسته شود. به این ترتیب، یک پیشگیری جزئی ارزش بسیار بیشتری از یک درمان گسترده خواهد داشت.
50 فرد مورد مطالعه همه دارای حلقه‌های Oura بودند و قبل از پیوستن به تحقیق TemPredict مبتلا به کووید19 بودند. آنها خلاصه علائم مربوط به بیماری‌ خود را ارائه دادند و به محققان امکان دسترسی به داده‌های حلقه‌های Oura خود که در طول دوره بیماری جمع آوری شده بود، دادند.
داده‌های جمع آوری شده به عنوان بخشی از مطالعه بعدی TemPredict شامل 65000 نفر بود و این داده‌ها در مرکز ابر رایانه سان‌دیگو در دانشگاه کالیفورنیا سن دیگو ذخیره می شود، جایی که تیمی به رهبری ایلکای آلتینتاش(Ilkay Altintas) در حال ساخت پورتالی برای دسترسی سایر محققان به این داده‌ها برای تجزیه و تحلیل است.
ایلکای آلتینتاش، مدیر ارشد علوم داده در مرکز ابر رایانه سان‌دیگو می‌گوید: داده‌های جمع آوری شده پتانسیل زیادی برای مرتبط شدن با سایر مجموعه‌های داده را دارد و باعث می شود مدل‌های فردی و اجتماعی برای درک بیشتر بیماری ترکیب شوند.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید