loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : هوش مصنوعی به‌کمک برنامه‌نویسان می‌آید

هوش مصنوعی به‌کمک برنامه‌نویسان می‌آید

استارتاپ فرانسوی SourceAI در حال طراحی و ساخت ابزاری است که می‌تواند به‌صورت خودکار و با استفاده از هوش مصنوعی برنامه‌نویسی کند.

به گزارش بک پرس، به نقل از زومیت، طبق خبری از Wired، سال‌ها طول می‌کشد انسان بتواند به زبان برنامه‌نویسی مسلط شود و کدهای کامپیوتری را به‌خوبی و بدون مشکل بنویسد. بااین‌حال، استارتاپ فرانسوی SourceAI وارد عمل شده است که اعتقاد دارد برنامه‌نویسی نباید آن‌چنان هم کار سختی باشد. SourceAI مشغول کار روی ابزاری است که می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی برنامه‌نویسی کند؛ تنها کافی است در قالب متنی کوتاه هدف کد را مشخص کنید. برای مثال برای داشتن کدی که بتواند اعداد را ضرب کند، کافی است به این ابزار بگویید «دو عدد داده‌شده‌ی کابر ضرب شود». سپس هوش مصنوعی نوشتن کدی ۱۲ خطی را در پایتون شروع می‌کند که می‌تواند این کار را انجام دهد.

وجود این فناوری بدین‌معنا است که شاید در آینده‌ای نزدیک بتوان برنامه‌نویسی‌های پیچیده‌ را نیز با استفاده از هوش مصنوعی انجام داد. جاه‌طلبی‌‎های SourceAI نشانه انقلابی گسترده‌تر در توسعه نرم‌افزار است. پیشرفت در یادگیری ماشینی امکان خودکارکردن مجموعه‌ای از وظایف برنامه‌نویسی را فراهم کرده است؛ از تکمیل خودکار بعضی بخش‌های کد تایپ‌شده و بهبود بخشیدن الگورتیم کلی گرفته تا جست‌وجوی کد منبع و یافتن باگ‌های مزاحم.

مزایا و معایب کد نویسی خودکار

کدنویسی خودکار می‌تواند فرایند توسعه نرم‌افزار را تغییر دهد؛ اما محدودیت‌ها و نقاط کور هوش مصنوعی مدرن ممکن است مشکلات جدیدی ایجاد کند. الگوریتم‌های یادگیری ماشینی می‌توانند پیش‌بینی‌نشدنی رفتار کنند و ممکن است کدهای تولید‌شده‌ی دستگاه اشکالاتی در خود جای دهند؛ مگر اینکه با دقت دقیق بررسی شود.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید