loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : فیسبوک با ویدئوهای عمومی، هوش مصنوعی خود را تعلیم می‌دهد

فیسبوک با ویدئوهای عمومی، هوش مصنوعی خود را تعلیم می‌دهد

فیسبوک گفته است با راه‌اندازی پروژه‌ی Learning from Videos قصد دارد هوش مصنوعی‌ خود را ازطریق ویدئوهایی تقویت کند که به‌صورت عمومی روی پلتفرمش منتشر می‌شوند

به گزارش بک پرس، به نقل از زومیت، فیسبوک روز جمعه اعلام کرد در حال راه‌اندازی پروژه‌ی جدیدی است که می‌تواند به‌صورت خودکار مشخصه‌های صوتی و متنی و بصری ویدئوهایی را شناسایی کند که روی پلتفرمش بارگذاری شده‌اند. براساس گزارش خبرگزاری سی‌نت به‌نقل از بیانیه‌ی مطبوعاتی فیسبوک، این شبکه‌ی اجتماعی می‌گوید پروژه‌ی یادشده «یادگیری از ویدئوها» (Learning from Videos) نام دارد و به سیستم‌های اصلی متکی‌بر هوش مصنوعی فیسبوک کمک می‌کند تا کارهایی مثل پیشنهاد محتوا و اجرای سیاست‌های کاری را بهتر انجام دهند. همچنین طبق گفته‌ی فیسبوک، پروژه‌ی یادشده کاربردهای اضافه‌ای به‌همراه خواهد آورد. 

یادگیری هوش مصنوعی از ویدئوهای جهانی

فیسبوک در بیانیه‌ی مطبوعاتی‌اش می‌گوید سیستم‌های هوش مصنوعی این شرکت با یادگیری از جریان‌های جهانی ویدئوهایی که در‌دسترس عموم قرار دارند و تقریبا تمامی مناطق دنیا و صدها زبان را شامل می‌شوند، نه‌تنها دقت خود را بیشتر افزایش می‌دهند؛ بلکه می‌تواند بهتر از قبل با دنیای در حال رشد امروزی تطابق پیدا کنند و تفاوت‌های ظریف بین فرهنگ‌ها و مناطق مختلف را به‌خوبی بشناسند.

پروژه‌ی Learning from Videos با کمک به محققان هوش مصنوعی برای جداشدن از داده‌های برچسب‌گذاری‌شده، می‌تواند محصولات متکی‌بر هوش مصنوعی را بهبود بخشد و تجربه‌های کاملا جدیدی ایجاد کند.

مارک زاکربرگ می‌گوید فرایندهای خودنظارتی می‌توانند به سیستم‌های هوش مصنوعی یاد دهند وقتی کاربر جمله‌ای طولانی تایپ می‌کند، ویدئوهای مرتبط‌ را به‌نمایش درآورند؛ مثل جست‌و‌جو برای این جمله «هر بار که آهنگ تولدت مبارک را برای مادربزرگ خواندیم، به من نشان بده». فیسبوک می‌گوید سیستم‌هایش را به‌گونه‌ای تعلیم می‌دهد که عبارت «تولدت مبارک» را به موضوعاتی مثل شمع و کیک و افرادِ مشغول آوازخواندن نسبت دهد.

فیسبوک پیش‌تر بارها با مشکلاتی در زمینه‌ی امنیت و حریم خصوصی دست‌و‌پنجه نرم کرده است. این غول حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی می‌گوید بر استفاده از «راهکارهای خودکار» برای اجرای قوانین حریم خصوصی تأکید می‌کند. فرایندهای یادگیری نیمه‌خودکار و خودنظارتی روی ویدئوهای عمومی این پلتفرم باعث شده‌اند سیستم‌های بینایی رایانه‌ای و تشخیص گفتار این شرکت بهبود پیدا کنند.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید