loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و فناوری هوشمند : شناسایی مشکلات دستگاه گوارش با توالت هوشمند

شناسایی مشکلات دستگاه گوارش با توالت هوشمند

متخصصان گوارش با بررسی مدفوع بیماران می‌توانند وقوع بیماری‌های خطرناک آن را پیش بینی کنند و حالا یک نوع توالت هوشمند این کار را انجام می‌دهد.

به گزارش بک پرس به نقل از نیواطلس، با بررسی مدفوع نشانه‌های بیماری‌هایی همچون بیماری التهابی روده و سندروم روده تحریک پذیر قابل مشاهده است و محققان دانشگاه دوک توالت هوشمندی ساخته‌اند که از هوش مصنوعی برای اسکن و طبقه بندی بیماری‌های مرتبط با دستگاه گوارش به طور خودکار استفاده می‌کند.

توالت هوشمند جدید با شناسایی باکتری‌های موجود در روده انسان می‌تواند وجود بیماری‌های دستگاه گوارش را تشخیص دهد. پیش از این پژوهشگران دانشگاه استنفورد بررسی مشابهی را با استفاده از ادرار انسان انجام داده بودند و ترکیب این دو روش علمی جدید دستاورد مهمی در زمینه شناسایی سریع بیماری‌های دستگاه گوارش خواهد بود.

اسکنر هوش مصنوعی توالت مذکور با بررسی تصاویر مدفوع و تطبیق آنها با الگوریتم برگرفته از ۳۰۰۰ تصویر از مدفوع افراد بیمار می‌تواند با دقت ۸۵ درصد بیماری‌های دستگاه گوارش را تشخیص دهد. انتظار می‌رود این فناوری در آینده نزدیک عملیاتی شود.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید