loader image

بیشتر بخوانید

5 کاربرد اینترنت اشیا در سال 2022

به گزارش بك پرس، به نقل از اناليتيكس اينسايد، اینترنت اشیا (IoT) در زمان بسیار کوتاهی رشد چشمگيرى داشته است.  گجت‌های هوشمند، اگرچه نسبتاً جدید هستند، اما به صورت توسعه يافته و مورد استفاده قرار گرفته اند.اين روند در حوزه‌های کسب و کار نيز رو به رشد است و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت كاربرد اينترنت اشيا مشاهده نمى‌شود.

در ادامه پنج روندی که در سال ٢٠٢٢، کاربرد اینترنت اشیا  را تحت تأثیر قرار خواهند داد، بررسى مى‌كنيم:

‏ 1. اینترنت اشیا در پزشکی  IoMT به گسترش خود ادامه می‌دهد:

با افزایش تقاضا برای راه حل های بهداشتی در پى همه گیری COVID-19، پذیرش اینترنت اشیاء پزشکی (IoMT)سرعت بيشترى يافته است.  در سال 2021، 64 درصد از خانوارهای ایالات متحده گزارش كردند که از این خدمات IMOT استفاده می کنند و اكثريت آنها اعلام كردند كه قصد دارند پس از اتمام شیوع اين بیماری نيز، به استفاده از آن ادامه دهند.  این آمارها در نهايت منجر به رشد مداوم IoMT در سال 2022 خواهد شد.

براى مثال ، استفاده از اینترنت اشیا توسط بیمارستان ها برای انجام قرار ملاقات از راه دور استفاده خواهد شد و حتی پس از پایان همه گیری Covid-19، این الگوها به منظور دسترسی بیشتر به مراقبت های بهداشتی افزایش پيدا خواهند كرد.


بیشتر بخوانید : حس لامسه در متاورس با دستکش لمسی هوشمند


2.امنیت در کانون توجه موارد کاربرد اینترنت اشیا :

با محبوبیت روز افزون اینترنت اشیا، نقص های امنیتی آن به طور فزاینده ای نگران کننده خواهد بود.  با تولید بیشتر دستگاه های اینترنت اشیا و افزایش جرایم سایبری، امنیت در اولویت قرار می گیرد.

سازندگان اینترنت اشیا، تدابير امنیتی بیشتری مانند مکانیزم‌های محاسباتی را در نظر خواهند گرفت.  مقامات امنیتی  نيز، خدمات ویژه اینترنت اشیا را ارائه خواهند کرد.  بنابراين با اتخاذ اين تدابير،ضعف امنيتي کاهش خواهد یافت.

‏3. 5G و  رشد IoT :

یکی از بالقوه ترین کاربردهای این فناوری ها اینترنت اشیاء صنعتی (IIoT) است.  ورود 5G در سال 2022 تغییر ان زيادى در صنعت ايجاد خواهد كرد. به دلیل سرعت‌ سریع‌تر 5Gو کاهش تأخیر و ظرفیت بیشتر، تأسیسات صنعتی می‌توانند IIoT را به حوزه‌های دیگر  و مناطق ديگر نيز گسترش دهند.  از اين طريق ميتوان تمامى کارخانه ها را به واحدهای یکپارچه و به هم پیوسته تبدیل كنيم.

4. محاسبات لبه رشد و گسترش زيرساخت هاى شهر هوشمند:

در موازات گسترش شبکه های اینترنت اشیا، درها برای یک نوآوری اجتناب ناپذیر دیگر هموار می شود: محاسبات لبه.

محاسبات لبه این پتانسیل را دارد که خودروهای خودران را کاربردی‌تر کند و در عین حال به بسیاری از معضلات مربوط به پهنای باند، امنیت و قابلیت اطمینان را حل كند.

با بهبود امنیت اینترنت اشیا و قدرت پردازش، محاسبات لبه قابل اعتمادتر و مقیاس پذیرتر می شود.

5. پوشاك  از موارد دیگر کاربرد اینترنت اشیا :

پوشاك یکی از رایج ترین حوزه هايى است كه از  اینترنت اشیا استفاده مى كند و انتظار می رود این روند پس از سال 2022 ادامه یابد. در حال حاضر ساعت های هوشمند و مچ بند بر ساير پوشاك در اين حوزه تسلط دارند، اما در آینده تنوع بيشترى مشاهده خواهد شد.  حلقه‌های هوشمند، عینک‌های هوشمند، پارچه‌های هوشمند، در حال حاضر در بازار موجود هستند.


بیشتر بخوانید: خانه‌ هوشمند با تصفیه آب هوشمند شیائومى

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاه کاربران (1 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید