loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و فناوری هوشمند : رونمایی از اسپیکر هوشمند مایکروسافت با قابلیت رونویسی و ترجمه محتوای جلسات

رونمایی از اسپیکر هوشمند مایکروسافت با قابلیت رونویسی و ترجمه محتوای جلسات

تازه‌ترین اسپیکر هوشمند مایکروسافت می‌تواند به طور خودکار از محتوای جلسات در پلتفرم Microsoft Teams رونوشت بردارد و متن ترجمه شده تحویل دهد.

به گزارش بک پرس، به نقل از گجت نیوز، همه‌گیری کرونا به ما آموخت که بسیاری از کسب و کارها برای ادامه حیات به تکنولوژی نیاز دارند؛ زیرا همیشه به شیوه سنتی نمی‌توان کار کرد. اینجا بود که فناوری‌های سخت افزاری و نرم افزاری دست به دست هم دادند تا امکان دورکاری در برخی مشاغل را فراهم کنند. اسپیکر هوشمند جدید مایکروسافت نیز با چنین هدفی معرفی شده است.

این گجت کوچک می‌تواند هنگام برگزاری جلسات مایکروسافت تیمز، در نقش یک کارمند ظاهر شود و از تمام مباحث مطرح شده، نوت‌برداری کند. همچنین توانایی شناسایی ۱۰ صدای مختلف را دارد تا سخنان هر یک از اعضای حاضر در جلسه، به صورت مجزا ثبت شود. این به حضار مجازی هم امکان می‌دهد که راحت‌تر بدانند چه کسی در حال حرف زدن است.

 microsoft-intelligent-speaker

ترجمه همزمان

از دیگر قابلیت‌های آن باید به ترجمه همزمان اشاره کنیم. این یعنی اگر یکی از افراد حاضر در جلسه زبان متفاوتی داشته باشد، می‌تواند به متن ترجمه شده‌ی گفتگو دسترسی پیدا کند.

ناگفته نماند که در دوران شیوع ویروس کرونا، پلتفرم Microsoft Teams محبوبیت زیادی به دست آورد و برخی از کمپانی‌های بزرگ دنیا برای دورکاری پرسنل خود، از آن استفاده کردند.

البته پیش از پاندمی کووید ۱۹ هم مایکروسافت روی اسپیکرهای هوشمند کار می‌کرد و حتی سرفیس هاب نیز تاییدیه‌ای دریافت کرده است تا نقش یک Intelligent Speaker را ایفا کند.

مایکروسافت برای ساخت اسپیکر هوشمند جدید با کمپانی‌های Yealink و Epos همکاری کرده است؛ ولی هنوز ناگفته‌هایی درباره آن وجود دارد. مثلا تاریخ عرضه و قیمت محصول که انتظار می‌رود به زودی اعلام شود.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید