loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس : گوگل بالاخره گوشی‌های اندرویدی را به ریموت کنترل تلویزیون تبدیل کرد

گوگل بالاخره گوشی‌های اندرویدی را به ریموت کنترل تلویزیون تبدیل کرد

پیش از این اگر قصد داشتید از یک موبایل اندرویدی برای کنترل تلویزیون مبتنی بر اندروید تی‌وی استفاده کنید، گوگل امکانات محدود و بسیار ابتدایی را در اختیارتان می‌گذاشت. اما بالاخره این کمپانی تصمیم گرفته گوشی‌های اندرویدی را به ریموت کنترل پیشرفته‌تری برای اندروید تی‌وی بدل کند.

به گزارش بک پرس، به نقل از دیجیاتو، اپل از مدت‌ها پیش قابلیت مشابهی را در نظر گرفته بود که به لطف آن تعامل بین آیفون با اپل تی‌وی را تسهیل می‌کرد. رابط کاربری اپلیکیشن کنترل تلویزیون که گوگل از آن می‌گوید ظاهری بسیار شبیه به راهکار اپل دارد. در بخشی از صفحه اپلیکیشن اندروید یک فضای بزرگ برای تاچ‌پد در نظر گرفته شده که به کمک آن می‌توانید نشان‌گر اندروید تی‌وی را حرکت دهید. در پایین این بخش کلیدهای بازگشت به عقب، هوم و اجرای دستیار صوتی به چشم می‌خورد و در پایین‌ترین بخش کلیدهای ولوم قرار گرفته است. در بالای صفحه هم کلیدهای پاور و تنظیمات تعبیه شده‌اند.

گوگل

مزایای استفاده از موبایل اندرویدی به عنوان یک ریموت کنترل

استفاده از موبایل اندرویدی به عنوان یک ریموت کنترل می‌تواند مزایای متعددی داشته باشد. تصور کنید باتری ریموت کنترل اصلی تلویزیون شما خالی شده یا آن را گم کرده‌اید. اینجا است که گوشی هوشمند به دادتان می‌رسد. علاوه بر این اگر مایل به استفاده از فرمان‌های صوتی برای تایپ در اندروید تی‌وی نباشید، به سادگی می‌توانید با موبایل به دنبال محتوای مورد نظر خود بگردید. همچنین تایپ پسورد به کمک این روش بسیار ساده‌تر از کیبورد اندروید تی‌وی است. به گفته گوگل این ویژگی در سال جاری میلادی به سیستم عامل اندروید تی‌وی (از جمله دستگاه‌های مبتنی بر گوگل تی‌وی) خواهد آمد.

بخش‌هایی از کنفرانس امسال گوگل به بهبود حفظ حریم شخصی کاربر اختصاص دارد. به عنوان مثال یکی از قابلیت‌های تازه، یک پارتیشن جدید برای ذخیره ایمن محاسبات مربوط به یادگیری ماشینی در اندروید است. گوگل همچنین از حذف تاریخچه ۱۵ دقیقه‌ای جستجو و مخفی‌سازی تصاویر در گوگل فوتوز گفته است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید