loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و فناوری هوشمند : جلوگیری از زخم‌ بستر با باند هوشمند

جلوگیری از زخم‌ بستر با باند هوشمند

زخم‌های مزمن پوستی مانند زخم‌های فشاری (زخم بستر) در صورت عدم درمان بسیار خطرناک و حتی منجر به قطع عضو می‌شوند؛ باند هوشمند جدید می‌تواند با تغییر رنگ از ایجاد چنین زخم‌هایی جلوگیری کند.

به گزارش بک پرس، به نقل از زیپرنت، این باند در دانشگاه علم و صنعت میسوری ایالات‌متحده، توسط گروهی به سرپرستی دکتر چانگ سو کیم، از یک ماده قابل‌انعطاف و یک‌بار مصرف تشکیل‌شده که روی آن پچی از جوهر حساس به اکسیژن چاپ‌شده است.

عملکرد باند هوشمند

این باند در نواحی از بدن که تحت‌فشار بیش‌ازحد هستند مانند مچ پا یا مفصل ران بیمارانی که مدت طولانی در تخت قرار دارند، استفاده می‌شود. اگر گردش خون در پوست ناحیه زیرین (علت زخم‌های فشاری) محدود شود، جوهر در پاسخ به کاهش سطح اکسیژن پوست، تغییر رنگ نشان می‌دهد.

همچنین می‌توان این ارزیابی بصری را با استفاده از یک برنامه تجزیه‌ و تحلیل عینی «شدت تابناکی باند» در تصاویر گوشی‌های هوشمند انجام داد. اگر این برنامه مشخص کند که گردش خون به‌طور خطرناکی کاهش‌یافته است، هشداردهنده مبنی بر نیاز به اقدامات پیشگیرانه فعال می‌شود.

این برنامه اطلاعات را به پزشکانی که از راه دور از طریق اینترنت بیماران را تحت نظر دارند نیز ارسال می‌شود.

امید است هنگامی‌که این فناوری درنهایت تجاری شد، هر باند را  کمتر از یک دلار آمریکا تهیه کرد.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید