loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و کشاورزی هوشمند : ربات های هوشمند سه قلو که علف‌های هرز را می‌کشند

ربات های هوشمند سه قلو که علف‌های هرز را می‌کشند

تام، هری و دیک ربات های هوشمند ویژه  کشاورزی هستند که با هم کار می‌کنند تا علف‌های هرز را بدون استفاده از مواد شیمیایی از بین ببرند. این ربات‌ها قبل از کاشت بذر در خاک، علف‌های هرز را با برق پیدا کنند و آن‌ها را می‌کشند.

به گزارش بک پرس ، این ربات‌ها توسط یک شرکت کوچک ساخته شده اند تا با حداقل استفاده از مواد شیمیایی و ماشین آلات سنگین، زمین را از شر علف‌های هرز ناخواسته پاک کنند.

ربات هوشمنداین شرکت، از سال ۲۰۱۷ روی دفع علف‌های هرز کار کرده است و آوریل امسال، اولین ربات تجاری خود را که اکنون در سه مزرعه انگلستان در حال فعالیت است، راه اندازی کرد. ربات‌های دیگر هنوز در مرحله نمونه اولیه و در حال آزمایش هستند.

ربات تام می‌تواند روزانه ۲۰ هکتار (۴۹ هکتار) را اسکن کند و داده‌هایی را جمع آوری کند که سپس توسط دیک، یک ربات “مراقبت از محصول”، برای شکار علف‌های هرز استفاده می‌شود. سپس نوبت ربات هری است که بذر‌ها را در خاک عاری از علف هرز بکارد.

ربات هوشمنداین شرکت می‌گوید، با استفاده از این سیستم کامل، پس از راه اندازی، کشاورزان می‌توانند هزینه‌ها را ۴۰ درصد و مصرف مواد شیمیایی را تا ۹۵ درصد کاهش دهند.

طبق اعلام سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل در سال ۲۰۱۸ شش میلیون تن سموم دفع آفات در سطح جهان معامله شده است که ارزش آن ۳۸ میلیارد دلار است. بن اسکات رابینسون، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Small Robot می‌گوید: “سیستم ما به کشاورزان اجازه می‌دهد تا خاک‌های تخریب شده و آسیب دیده خود را از مواد شیمیایی جدا کنند. “

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید