loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : رویکرد استراتژیک کشورها در توسعه هوش مصنوعی بررسی شد

رویکرد استراتژیک کشورها در توسعه هوش مصنوعی بررسی شد

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از همکاری مشترک برای چاپ کتاب «فناوری هوش مصنوعی و رویکردهای استراتژیک کشورها» خبر داد.

به گزارش بک پرس به نقل از ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این روزها هوش مصنوعی به عنوان یکی از روندهای برتر فناوری و یک از عوامل اقتدار مورد توجه قرار گرفته است. تنوع و فراوانی داده‌های تولیدی در کنار توسعه سخت‌افزارهای پیشرفته با قابلیت پردازش داده‌های حجیم به توسعه روز افزون این حوزه کمک شایانی کرده است.

به همین دلیل کشورهای مختلف تلاش کرده‌اند تا تلاش‌های ملی خود را سازمان داده و اسنادی را برای ورود هدفمند به حوزه هوش مصنوعی تدوین کنند.

فناوری هوش مصنوعی و رویکردهای استراتژیک کشورها

از این رو ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ارائه تصویری درست و واقعی از وضعیت فعلی این صنعت در کشورهای مختلف یک همکاری مشترک برای چاپ کتاب «فناوری هوش مصنوعی و رویکردهای استراتژیک کشورها» آغاز کرده است.

این کتاب با تمرکز بر تحلیل داده‌های خام استارت‌آپی، پتنت و مقالات علمی به اضافه تحلیل محتوای برنامه‌های ملی کشورها که توسط دولت‌ها نوشته شده، با تعامل با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به چاپ رسیده است.

جمع‌آوری، رصد و استفاده از داده‌های علمی و برنامه‌های راهبردی توسعه این فناوری، می‌تواند به فناوران، مدیران و علاقه‌مندان به صنعت هوش مصنوعی برای ورودی هوشمند به این حوزه کمک کند.

وجود تحلیل‌ها و ارائه داده‌های علمی جهانی در حوزه‌های علمی تأثیری مستقیم در ارتقای فناوری‌ها و ورود هدفمند کشور برای ورود به این عرصه‌ها دارد.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید