loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و خبرهای کوتاه : نظارت بر وضعیت بیهوشی بیمار با استفاده از قلم هوشمند

نظارت بر وضعیت بیهوشی بیمار با استفاده از قلم هوشمند

تحت نظر گرفتن میزان داروی بیهوشی پروپوفول موجود در جریان خون بیمار در جریان عمل‌های جراحی به کمک قلم هوشمند توسط محققان دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان واقع در سوییس با همکاری محققان دانشگاه پلی تکنیک تورین واقع در ایتالیا ساخته شد.

به گزارش بک پرس ، یکی از چالش‌های اندازه‌گیری پروپوفول در خون بیماران، چسبندگی این دارو به سوزن حسگر است که موجب کاهش دقت اندازه‌گیری می‌شود.

قلم هوشمند و الگوریتم هوش مصنوعی

این قلم هوشمند با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی است قادر است میزان تجمع دارو در اطراف حسگر را تخمین زده و میزان دقیق داروی موجود در خون بیمار را اندازه‌گیری کند. سپس اطلاعات به دست آمده با استفاده از فناوری بلوتوث برای سایر تجهیزات مخابره شده و در صورت نیاز داروی بیهوشی به صورت خودکار وارد جریان خون بیمار می‌شود.

در آزمایشات اولیه این دستگاه توانست میزان داروی بیهوشی در نمونه خون انسان را با دقت بالایی اندازه‌گیری کند. محققان در حال برنامه‌ریزی برای انجام آزمایشات بیشتر روی حیوانات و انسان‌های داوطلب هستند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه IEEE Transactions on Biomedical Circuits and Systems منتشر شده است.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید