loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > تازه‌ترین مطالب بک‌پرس و فناوری هوشمند و هوش مصنوعی : چراغ راهنمایی Now Wireless با کمک هوش مصنوعی عبور عابران را امن‌تر می‌کند

چراغ راهنمایی Now Wireless با کمک هوش مصنوعی عبور عابران را امن‌تر می‌کند

یک شرکت بریتانیایی به نام Now Wireless اخیرا از چراغ‌های راهنمایی و رانندگی هوشمندی پرده‌برداری کرده که عبور عابرین پیاده از عرض خیابان‌ها را ایمن‌تر و راحت‌تر از قبل می‌کند. این چراغ‌ها به آخرین تکنولوژی‌های موجود مثل دوربین، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مجهز هستند و بسته به چند فاکتور رنگ نمایش داده شده را انتخاب می‌کنند.

به گزارش بک پرس، به نقل از دیجیاتو، چراغ‌های هوشمند Now Wireless بر مبنای داده‌های بدست آمده از دوربین‌ها و سنسورهای مختلف تصمیم‌گیری می‌کنند. این دوربین‌ها و سنسورها توانایی تشخیص عابرین پیاده تا فاصله ۱۵ متری را دارند. وقتی این دوربین‌ها تشخیص بدهند که عابرین پیاده در حال نزدیک شدن هستند، سیگنال مربوطه به سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی ارسال می‌شود. در گام بعدی نوبت به سیستم یادگیری ماشینی می‌رسد که قصد افراد نزدیک‌شونده به تقاطع را حدس بزند.

چنانچه الگوریتم‌های موجود به این نتیجه برسند که تعداد زیادی از افراد حاضر در محوطه می‌خواهند از خیابان عبور کنند، سیستم اصلی با لحاظ کردن مجموعه‌ای از قوانین از پیش تعریف شده، می‌تواند رنگ چراغ را برای آنها سبز کند. این قوانین بسته به نیاز مقامات محلی و یا مسئولان مدیریت ترافیک قابل شخصی‌سازی هستند.

Now Wireless
در بیانیه رسمی منتشر شده، Now Wireless به پارامتری مثل تعداد افراد منتظر برای عبور از عرض خیابان اشاره کرده و افزوده اگر سیستم هوشمند آنها را زیاد تشخیص دهد، زمان قرمز بودن چراغ را به حداقل می‌رساند

نکته جالب اینکه نصب سیستم ابداعی Now Wireless نیازی به حفاری و یا انجام دیگر امور مشابه ندارد و به آسانی روی چراغ‌های راهنمایی موجود قابل نصب است. برای این کار کافی است ماژول‌های مربوطه روی چراغ‌های حاضر در محل سوار شوند.

مساله حائز اهمیت دیگر اینکه این سیستم مستقل از هر گونه عامل انسانی است و عملکرد آن نیازی به فشردن دکمه یا تماس دست ندارد. از این رو در دوران کرونایی حاضر، استفاده از آن خطر گسترش ویروس را افزایش نمی‌دهد!

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید