loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : هوش مصنوعی از بانوان باردار مراقبت می کند

هوش مصنوعی از بانوان باردار مراقبت می کند

سامانه خود مراقبتی هوش مصنوعی برای دوران بارداری بانوان توسط محققان کشور تولید شد.

به گزارش بک پرس  به نقل از معاونت علمی و فناوری، هوش مصنوعی فناوری کلیدی است که در سامانه خودمراقبتی هوشمند به کار رفته است.

این محصول یک مجموعه یکپارچه از تجهیزات پزشکی و اپلیکیشن تلفن همراه است که به هوشمند شدن مراقبت‌های بارداری کمک می‌کند. راهکاری که ارتباط موثر پزشک با بیمار و آرامش خاطر بیماران را هدف قرار داده است.

اندازه‌گیری و ثبت هوشمند شاخص های سلامت، یادآوری زمان اندازه گیری‌ها و ویزیت‌های زمان بارداری و دارو، اشتراک گذاری پرونده سلامت، تحلیل روند سلامت، امکان پایش سلامت، ارائه محتوای آموزشی و پیشنهادات شخصی سازی شده، اطلاع رسانی شرایط مادر به اقوام در مواقع لزوم و نمایش تغییرات بدن مادر برخی از ویژگی‌های این سامانه است.

محصولات جانبی سامانه هوشمند

این سامانه ۴ محصول جانبی دارد. دستگاه‌های اندازه گیری فشار خون،  قند خون و ضربان قلب جنین. ترازو نیز محصول جانبی دیگر آن است. داده‌های اندازه گیری شده توسط دستگاه‌ها توسط سخت افزار هوشمند به تلفن همراه فرد منتقل می‌شود.

پس از آن این داده‌ها با فناوری هوش مصنوعی به کار رفته در سامانه تحلیل شده و اگر مشکلی وجود داشته باشد برای پزشک فرد ارسال می‌شود. یک پنل هم برای پزشک فرد تعریف شده است و ارسال اطلاعات به او از طریق این پنل انجام می‌شود.

البته استفاده از آن متخصص بانوان باردار نیست و قابل تعمیم برای تمام افراد است.  با این محصول فرهنگ خودمراقبتی گسترش می‌یابد و آرامش و امنیت خاطر در خانواده بیماران ایجاد می‌شود. همچنین حذف خطای انسانی در جمع آوری داده‌های سلامت از مزایای دیگر تولید این محصول فناورانه است.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید