loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و سیستم هوشمند : تلاش برای کاهش تلفات جاده ای با پیاده سازی سامانه هوشمند

تلاش برای کاهش تلفات جاده ای با پیاده سازی سامانه هوشمند

سامانه هوشمند تماس اضطراری محصول همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شرکت سایپا است که با هدف کاهش مرگ و میر جاده ای توسعه یافته است.

به گزارش بک پرس – همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت سایپا موجب شد تا سامانه تماس اضطراری در کشور توسعه یابد. این سامانه هوشمند در هنگام تصادفات جاده ای یا وقوع شرایط اضطراری یک پیامک به صورت خودکار یا دستی به نزدیک ترین مرکز پیام یا اورژانس ارسال می کند.
این سامانه هوشمند پس از تصادف یا با فشار دادن یک دکمه به صورت دستی توسط سرنشینان خودرو یا به طور خودکار از طریق فعال سازی سنسورهای درون خودرو شروع به کار می کند. پس از ارسال پیام به نزدیکترین مرکز خدمات اضطراری، این مراکز وارد عمل می شوند و اقدامات لازم را انجام می دهند.

نصب سامانه تماس اضطراری در خودروها

این همکاری مشترک قرار است به نصب سامانه تماس اضطراری در خودروهای تولیدی شرکت سایپا به عنوان خدمات پس از فروش و به صورت انتخابی منجر شود. این کار به ارتقای امنیت سفرهای درون شهری و برون شهری کمک می کند و تلفات تصادفات جاده ای را کاهش خواهد داد.
شرکت های دانش بنیان و خلاق این حوزه با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شناسایی می شوند و توانمندی آنها به گسترش استفاده از این فناوری می انجامد.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید