loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و فناوری هوشمند : سه سامانه هوشمند در کیش رونمایی شد

سه سامانه هوشمند در کیش رونمایی شد

سه سامانه هوشمند خدماتی در سازمان منطقه آزاد کیش با حضور وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات رونمایی شد.

به گزارش بک پرس ، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر چهارشنبه در نخستین روز از سفر ۲ روزه خود به جزیره کیش از سه سامانه کیش هوشمند، جامع حقوقی و اطلاعات جغرافیایی رونمایی کرد.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش گفت: سامانه کیش هوشمند خود شامل سه زیر سامانه حساب کاربری کیش (Kish Account) با آدرس اینترنتی my.kish.ir، زیرسامانه تجمیع اطلاعات و گزارش گیری با آدرس اینترنتی data.kish.ir و زیرسامانه تحلیل و داشبوردهای مدیریتی با آدرس اینترنتی bi.kish.ir است.

امیر سوداگران افزود:

این سامانه هوشمند جامع برای ارتباط و تجمیع اطلاعات سامانه های کابردی سازمان و شرکت ها و مؤسسات تابعه ایجاد شده است و و خدمات گسترده و متنوع در سطوح کاربری مختلف به مدیران، کارکنان، فعالین اقتصادی و کیشوندان ارایه می کند.
امیر سوداگران یادآور شد: خدمات ارایه شده در این سامانه ها مربوط به زیرمجموعه های سازمان منطقه آزاد شامل فرودگاه کیش، بندر کیش، کیش ایر، بیمارستان، مراکز اقامتی، کیشوندان، اتباع خارجی، کارفرمایان، کارگران، آرد و نان، حمل و نقل عمومی، خورو، املاک، شرکت ها، فعالیت اقتصادی، صنایع، گمرک، استاندارد، سرمایه گذاری، بانک و مؤسسات اعتباری، بیمارستان، تله کیش است.
وی اضافه کرد: سامانه هوشمند جامع حقوقی که با آدرس اینترنتی hoghoghi.kish.ir رونمایی شد نیز دارای زیرسامانه دعاوی  یک هزار و ۸۵۷ پرونده الکترونیکی، زیرسامانه نقل و انتقالات  ۲۳ هزار و ۷۱۱ پرونده الکترونیکی و زیرسامانه قراردادهای سازمان منطقه آزاد و شرکت های تابعه است.
وی یادآور شد: در این سامانه جامع، حدود یک میلیون برگ سند حقوقی الکترونیکی شده و فیلدهای اطلاعاتی آن گردآوری شده و تمام فرآیندهای کاری و نیازهای کاربری مربوط به پرونده های دعاوی، نقل و انتقال املاک و مستغلات و قراردادهای سازمان طراحی و پیاده سازی شده است بگونه ای که کارکنان برای انجام فرآیندهای کاری نیاز به مراجعه به پرونده فیزیکی نداشته و متقاضیان نیز برای دریافت خدمات نیاز به مراجعه حضوری به سازمان ندارند.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش گفت:

سامانه هوشمند جامع اطلاعات جغرافیایی نیز دارای ۲ زیرسامانه شامل زیرساخت داده مکانی (SDI) و زیرسامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) است.
در این سامانه جامع، اطلاعات جغرافیایی و لایه های مکانی مربوط به قطعات ملکی (همراه با تصویر هشت هزار و ۳۵۷ قرارداد)، معابر شهری، حریم ساحلی، بلوک طرح جامع، منطقه بندی اقتصادی، صنوف خدماتی، دکل های مخابراتی تجمیعی و شبکه زیرساخت فیبرنوری فراهم شده است.
وی افزود: در سامانه جامع اطلاعات جغرافیایی علاوه بر کاربری درون سازمانی، امکان طبقه بندی اطلاعات و ارائه دسترسی به کاربران برون سازمان از طریق وب و ارایه سرویس های مکان محور به سامانه ها و اپلیکیشن های درون و برون سازمانی وجود دارد.
آذری جهرمی حضور در جلسه شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات روند ارتقا زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات و امکانات ارتباطی کیش را بررسی کرد و فردا پنجشنبه ۶ خرداد در دومین روز سفر خود به جزیره کیش از سه فروند پهپاد پستی در کیش رونمایی می کند.
همچنین رونمایی از ۴۰۰ دستگاه وانت مزدا جدید پستی دربرخی استان های کشور با هدف توسعه زیرساخت های شبکه پست کشور و بهره برداری از مرکز مکانیزه پستی استان اصفهان ازطریق ویدیوکنفرانس از دیگر برنامه های آذری جهرمی در دومین روز سفر خواهد بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس ازاین مراسم از مجموعه های تله کیش و مرکز نوآوری بازدید کرده و با شرایط فعالیت شرکت های دانش بنیان ، کارآفرینان و صاحبان استارت آپ ها در این جزیره آشنا می شود.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید