loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و فناوری هوشمند : ریزر به ‌زودی تولید ماسک‌ هوشمند خود را آغاز خواهد کرد

ریزر به ‌زودی تولید ماسک‌ هوشمند خود را آغاز خواهد کرد

ریزر به ‌زودی تولید ماسک هوشمند خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش بک پرس، به نقل از تی نیوز، یکی از مدیران کمپانی ریزر تأیید کرد پروژه هیزل (Hazel Project) که نام پروژه تولید ماسک هوشمند این کمپانی است، به زودی رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت.یکی از طرح‌های اولیه‌ای که ریزر در نمایشگاه بین‌المللی CES در آغاز سال معرفی کرد، ماسکی پیشرفته بود که از رنگ‌های RGB بهره می‌برد؛ ریزر با اسم رمز پروژه هیزل کار بر روی این نوع ماسک هوشمند را آغاز کرد. با وجود این که این ماسک بسیار پیشرفته‌تر از ماسک‌های موجود در بازار است، بیش‌ترین پتانسیل به تولید انبوه رسیدن را در میان دیگر طرح‌هایی که ریزر در CES معرفی کرد را، داراست.‌ حال مین لیانگ تان (Min-Liang Tan)، یکی از مدیران این شرکت تولیدکننده محصولات الکترونیکی، در مصاحبه‌ای با Yahoo Finance اعلام کرده است که ریزر در حال برنامه‌ریزی برای به تولید رساندن این محصول است.

ماسک هوشمند

طراحی به کمک نور RGB

طراحی این ماسک هوشمند به همراه نورهای RGB آن به گونه‌ای است که ترکیب ماسک یک نینجا با تم سایبرپانکی فیلم بلیدرانر را در ذهن تداعی می‌کند. همچنین، پوسته نیمه‌شفاف آن به دیگران اجازه می‌دهد که دهان شما را از پشت ماسک ببینند. یک میکروفون نیز در درون این ماسک هوشمند تعبیه شده است تا صدای فردی که از آن استفاده می‌کند را تقویت کند. انتظار می‌رود که این محصول به اندازه ماسک‌های N95 قدرتمند باشد و بتواند مانع ورود ۹۵ درصد از ذرات معلق شود. بندهایی که در ساخت این ماسک هوشمند استفاده می‌شوند قابلیت تنظیم شدن دارند تا بتوانند یک محفظه غیرقابل‌ نفوذ در جلوی دهان ایجاد کنند. قابلیت به بیرون راندن CO2 و جذب هوای تازه از دیگر ویژگی‌های این اختراع جذاب است.

مین لیانگ در توضیح چرایی تولید این محصول اضافه کرد:

عده ای از مردم حتی بعد از واکسینه شدن، تمایل به رعایت اصول یهداشتی و حفظ احتیاط دارند؛ از سوی دیگر، کشورهای بسیاری ممکن است قادر نباشند که جمعیت خود را تا یک یا دو سال آینده واکسینه کنند و این امر به این معنی است مسافران به این کشورها، مجبور به استفاده از ماسک خواهند بود. با در نظر گرفتن این قضیه، ما تصمیم گرفتیم وارد عمل شویم و این مشکل را تا حدودی حل کنیم. پروژه هیزل تبدیل به واقعیت خواهد شد و باید بگویم که متأسفانه ماسک‌ها قرار است برای مدت زمان بسیاری در کنار ما باشند.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید